Poznań. Policjanci kontrolowali taksówki na aplikacje. 100 wykroczeń i 10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Poznańscy policjanci we współpracy z innymi służbami kontrolowali w piątkowy wieczór auta kierowców, których przejazdy można zamawiać za pośrednictwem aplikacji. "Idealnie nie jest" - podsumowała Komenda Wojewódzka Policji.

"Rejon poznańskiej Starówki rozświetlony był przez błysk policyjnych, niebieskich świateł. Byliśmy i kontrolowaliśmy. Szczególnie tych, którzy świadczą dla Was odpłatny przewóz za pomocą aplikacji" - przekazali w mediach społecznościowych poznańscy funkcjonariusze.

Zobacz wideo Zobacz także: Uciekał przed policją. Schował się w psiej budzie

Jak dodali policjanci, "chcą, żeby mieszkańcy oraz turyści, którzy odwiedzają miasto czuli się bezpiecznie wybierając Poznań jako miejsce swoich towarzyskich spotkań, po zakończeniu których spokojnie wrócą do swoich domów".

Poznań. Policjanci kontrolowali auta

Łącznie wylegitymowano 192 osoby, skontrolowano 185 aut, w tym 161 samochodów, w ramach których świadczone są usługi przewozu osób.

"Ujawniliśmy ponad 100 wykroczeń, za które zostały nałożone mandaty karne" - czytamy. Pięć osób nie miało licencji na wykonywanie odpłatnego transportu pasażerów.

Ponadto, zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych.

Działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP Poznań odbyły się we współpracy ze Strażą Graniczną, Inspekcją Transportu Drogowego, Strażą Miejską i Oddziałem Prewencji Policji w Poznaniu.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: