Ambasadorka o wizycie księcia Williama w Polsce: Chciał osobiście podziękować Andrzejowi Dudzie

Ambasadorka Wielkiej Brytanii Anna Clunes na antenie TVP Info wypowiedziała się na temat wizyty księcia Williama w Polsce. Jak powiedziała, chciał on osobiście podziękować w imieniu całego swojego kraju prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Chodzi o postawę Polski w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Książę William przybył do Polski z dwudniową niezapowiedzianą publicznie wizytą. Zgodnie z programem wizytacji w czwartek (23 marca) odwiedził bazę wojskową na Podkarpaciu, gdzie spotkał się z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Miał też okazję rozmawiać ze stacjonującymi tam polskimi i brytyjskimi żołnierzami. Później następca tronu udał się do warszawskiego punktu dla uchodźców. W stolicy został powitany przez prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William w filmiku z okazji 10. rocznicy ślubu. Cała rodzina w komplecie

Wizyta księcia Williama w Polsce. Następca tronu spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą

W piątek (24 marca) książę Walii William złożył wieniec przy grobie nieznanego żołnierza, by następnie wziąć udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmowa dotyczyła sytuacji w Ukrainie i związanych z nią działań podejmowanych przez nasz kraj. Na koniec zaplanowano wizytę księcia Williama w Hali Koszyki, gdzie miał rozmawiać z młodymi uchodźcami z Ukrainy o ich doświadczeniach związanych z osiedleniem się w stolicy Polski.

Król Karol III, 20.01.2023 r. Koronacja Karola III. Pałac Buckingham ujawnił szczegóły koronacji

Ambasador Wielkiej Brytanii o odwiedzinach księcia Williama: "Stoimy ramię w ramię z Polską i Ukrainą"

Jak powiedziała ambasadorka Wielkiej Brytanii Anna Clunes, która była gościnią wiadomości TVP Info, celem pierwszej w tym roku wizyty w Polsce złożonej przez następcę tronu było lepsze poznanie i zrozumienie obecnej sytuacji w naszym kraju, a także osobiste podziękowanie żołnierzom i wolontariuszom za postawę przyjętą przez Polskę w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. - Był pod wrażeniem współpracy między żołnierzami polskimi i brytyjskimi. (...) Miał okazję też rozmawiać z grupą żołnierzy ukraińskich - mówiła o odczuciach księcia ambasadorka Wielkiej Brytanii.

Maria Zacharowa Zacharowa o wizycie księcia Williama. "Ciekawe czy przywiózł pociski"

Jak podkreśliła Anna Clunes, spotkanie księcia Williama z prezydentem Andrzejem Dudą miało charakter prywatny, ponieważ następca tronu nie pełni w swoim kraju roli politycznej. - Rozmawiali o sytuacji w Ukrainie, o stosunkach między naszymi narodami. On chciał osobiście podziękować panu prezydentowi w imieniu całej Wielkiej Brytanii - przekazała ambasadorka.

Więcej o: