Pożar na terenie zakładu Tymbark w Olsztynku. Trwa akcja gaśnicza

W hali w zakładzie produkcyjnym Tymbark w Olsztynku wybuchł pożar. Rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej przekazał PAP, że palą się materiały plastikowe oraz opakowania z napojami. Trwa akcja gaśnicza.
Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Pożar wybuchł w zakładzie Tymbark w Olsztynku (powiat olsztyński, województwo warmińsko-mazurskie). St. kpt. Kamil Kulas, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, w rozmowie z Polską Agencją Prasową podkreślił, że zapaliła się wiata magazynowa. W płomieniach stanęły cztery sztaple z napojami w plastikowych opakowaniach.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Karetka (zdjęcie ilustracyjne) Grodzisk Mazowiecki. "Wsiadł do auta, ale już nie odjechał" ze stacji paliw

Pożar na terenie zakładu Tymbark w Olsztynku

Trwa akcja gaśnicza, w której uczestniczy dziewięć zastępów straży pożarnej. Strażacy gaszą ogień za pomocą piany. Na miejsce skierowano również kontener ze środkiem pianotwórczym.

Tymbark należy do spółki Maspex i należy do największych producentów soków oraz napojów w Polsce. Jak podaje Business Insider, w zakładzie w Olsztynku pracuje około 800 osób. 

Na razie nie ma informacji na temat osób poszkodowanych.

Premier Japonii Fumio Kishida po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim Duże pieniądze w ramach "specjalnej pomocy" Japonii dla Polski

Więcej o: