Busko-Zdrój. Były dyrektor miał ukraść ponad 0,5 mln zł ze szkolnej kasy. Jest akt oskarżenia

Do Sądu Okręgowego w Kielcach trafił akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi G., byłemu dyrektorowi jednego z liceów w Busku-Zdroju. Mężczyzna miał przywłaszczyć ponad 500 tys. zł. Pieniądze miały być przeznaczone m.in. na wycieczki szkolne.

Prokuratura Okręgowa w Kielcach przekazała, że 50-letni Tomasz G. miał nie tylko przywłaszczyć pieniądze wpłacone na zaplanowane wycieczki i stanowiące środki rady rodziców, ale także oszukać kieleckie kuratorium oświaty i dwie osoby na kwotę 20 tys. zł. Oszustwo miało zostać popełnione przy zwieraniu umowy pożyczki z funduszu świadczeń socjalnych.

Zobacz wideo Przedsiębiorcy pytają Tuska wprost: Czy macie już przygotowany plan zmian?

Co więcej, Tomasz G. miał też oszukać jedną osobę na 6 tys. zł w związku z zawartymi dwiema umowami pożyczek.

"W trakcie przesłuchań podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia" - czytamy w komunikacie prokuratury.

Busko-Zdrój. Były dyrektor liceum oskarżony o przywłaszczenie

Jak dodano, "na poczet kar i środków karnych, w tym naprawienia szkody, prokurator zabezpieczył mienie podejrzanego w postaci samochodu osobowego i udziału w nieruchomości".

Tomasz G. stanie przed Sądem Okręgowym w Kielcach. Od września ubiegłego roku przebywa w areszcie. Grozi mu do 20 lat więzienia.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: