Pogoda. Pod koniec marca wróci mróz i śnieg. W weekend 14 stopni, a potem ostry spadek

W weekend w całej Polsce czeka nas temperatura typowa dla wiosny. Od poniedziałku jednak pogoda zacznie się znacznie zmieniać. Z prognoz wynika, że w przyszłym tygodniu czekają nas przymrozki, opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. IMGW wydało też wstępną prognozę zagrożeń.

W piątek 24 marca na południu kraju termometry miejscami mają pokazać do nawet 20 stopni. W regionie tym mogą pojawić się jednak lokalne burze, a wieczorem nasilą się podmuchy wiatru. Jaka pogoda czeka nas w kolejnych dniach?

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda na weekend 25-26 marca. Jeszcze ciepło i wiosennie

W sobotę 25 marca zapowiadane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Większe przejaśnienia prognozowane są w centralnej Polsce. Wraz z chmurami pojawią się jednak opady - bardzo intensywny deszcz spadnie rano w województwach małopolskim, podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim. W ciągu dnia strefa opadów rozciągnie się na zachód i południe kraju - początkowo będą to jednak słabe opady. Około godziny 16 padać ma już w całej Polsce, z czego w większości regionów należy spodziewać się burz

"Możliwe są struktury wielokomórkowe, nawet o charakterze liniowym. Porywy wiatru w zasięgu burz nie przekroczą 50-65 km/h. W burzach ponadto niewykluczone są opady gradu o średnicy do 1-1,5 cm. Akumulacja opadów deszczu nie powinna przekroczyć 5-15 mm" - podają Fani Pogody. Tego dnia temperatura wyniesie do 16 stopni w Małopolsce i nad Podkarpaciu, nad morzem może być do 10 stopni. 

W niedzielę 26 marca największych opadów trzeba się spodziewać na północy kraju, ale przelotny deszcz będzie występował w całej Polsce. Termometry pokażą 13-12 stopni na południu i 7 stopni na północnym zachodzie. Wiatr będzie porywisty. Może wiać do 55 kilometrów na godzinę.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na najbliższe 7 dni Prognoza pogody na siedem dni. Najpierw 20 stopni C., a później śnieg

Pogoda na koniec marca. Nadejdzie ochłodzenie. Poza tym spadnie dużo śniegu z deszczem

W poniedziałek 27 marca porywy wiatru zaczną wzrastać, zwłaszcza w zachodniej i południowej Polsce może wiać do 70 kilometrów na godzinę. Opady deszczu o dużej intensywności pojawią się ponownie w województwach lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim. W pozostałych regionach należy się spodziewać deszczu ze śniegiem. Temperatura do 6-7 stopni zapowiadana jest w południowej i zachodniej Polsce, w centrum będzie do 4 stopni, a na północy do 1-3 stopni. W nocy w całym kraju zapowiadane są przymrozki. We wschodniej części kraju będzie do -5 stopni, a na zachodzie do -2 stopni. Z prognozy zagrożeń IMGW wynika, że na ten dzień planowane jest wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia przed przymrozkami w całym kraju.

We wtorek temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 5 stopni na zachodzie, przez 1 stopień w centrum do 0 stopni w południowo-wschodniej Polsce. Padać nie będzie głównie na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim, a w pozostałych regionach zapowiadany jest deszcz ze śniegiem, a nawet sam śnieg. W godzinach popołudniowych w centralnym pasie naszego kraju pojawi się wiatr w porywach do 70 kilometrów na godzinę. W nocy będzie od -4 stopni na południu do 1 stopnia na północy.

W środę będzie nieco cieplej - do maksymalnie 8 stopni w Małopolsce. We znaki będzie dawał się porywisty wiatr oraz intensywne opady deszczu w zachodniej, północnej i wschodniej Polsce.

Sąd (zdjęcie ilustracyjne) Sprawa bestii z Torunia wraca. Wkładał w ciała ofiar różne przedmioty

Więcej o: