Adam Bronikowski nie żyje. Był prezenterem "Dziennika Telewizyjnego" i podróżnikiem

Adam Bronikowski, dziennikarz telewizyjny, zmarł w wieku 86 lat. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych syn, Marcin Bronikowski.

Adam Bronikowski był dziennikarzem ekonomicznym i prowadził liczne programy publicystyczne. "Dzisiaj, 21 marca 2023 o 5:00 rano, w I dzień wiosny, w wieku 86 lat odszedł mój ukochany Tata, wybitny dziennikarz telewizyjny, erudyta i przyjaciel. Nie mam słów, by opisać ból mojego serca" - napisał Marcin Bronikowski w mediach społecznościowych.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Paweł Szrot gościem Porannej Rozmowy Gazety.pl (23.03)

Adam Bronikowski nie żyje. Dziennikarz miał 86 lat

Jak przekazał Marcin Bronikowski "uroczystości pogrzebowe mojego zmarłego Taty, Adama Bronikowskiego odbędą się w poniedziałek, 27 marca o godz. 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Pl. Teatralnym 18, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz Powązki Wojskowe".  "Dżentelmen, erudyta, zawsze serdeczny i uśmiechnięty" - wspomniała Adama Bronikowskiego rodzina zmarłego dziennikarza.

Policjanci przed TVP Policja ochrania obiekty TVP. "Nie czujemy się bezpieczni"

Adam Bronikowski był cenionym dziennikarzem i prezenterem

Dziennikarz Adam Bronikowski był znanym dziennikarzem ekonomicznym. W latach 1967-1996 związany z Telewizją Polską. Był długoletnim prezenterem "Dziennika Telewizyjnego". Prowadził również programy "Pod znakiem jakości", "Kraj", "Gra o milion" oraz "Tygodnik Gospodarczy Teraz". W 1986 roku otrzymał nagrodę Złoty Ekran, przyznawaną wybitnym osobowościom telewizyjnym. Był również twórcą filmów dokumentalnych o Azji - "Tam, gdzie żyją Tygrysy". W latach 1993-1996 był rzecznikiem Ministerstwa Budownictwa oraz członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter. "Spotkania z Nim były wielką radością, a rozmowy ucztą towarzyską i intelektualną. Adasiu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało" - przekazała Magdalena Pinkwart ze stowarzyszenia Globtroter.

Prezenterka zemdlała na wizji USA. Prezenterka straciła przytomność na wizji, doznała urazu głowy

Więcej o: