Policjanci pomogli bezdomnemu 20-latkowi. Niedługo później otrzymali wzruszający list

W czwartek 16 marca 20-letni bezdomny mężczyzna został przyłapany na kradzieży artykułów spożywczych w jednym ze sklepów w Kwidzynie (woj. pomorskie). Policjanci postanowili pomóc mężczyźnie i przewieźli go do ośrodka uzależnień w Opaleniu. Po kilku dniach do komendy przyszedł list od rodziców bezdomnego mężczyzny.

Kwidzyńscy policjanci 16 marca otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 20-letni bezdomny mężczyzna dokonał kradzieży artykułów spożywczych w jednym z marketów na terenie miasta - informuje policja w komunikacie.

Do akcji rozdysponowano funkcjonariuszy Referatu Patrolowo-Interwencyjnego - st.sierż. Damiana Borowskiego i post. Szymona Talara. Sytuacja bezdomnego mężczyzny poruszyła policjantów. Poinformowali 20-latka o schroniskach dla osób bezdomnych i instytucjach pomocowych, które opiekują się osobami potrzebującymi pomocy.

Zobacz wideo 45-latek został przyłapany na kradzieży gadżetów erotycznych. Dla niepoznaki przebrał się za kobietę

"Dzięki zaangażowaniu i empatii funkcjonariuszy mężczyzna został przewieziony przez nich do ośrodka uzależnień w Opaleniu, w którym została mu okazana niezbędna pomoc. Taki gest wynikający z głębi serca sprawia, że u osób potrzebujących, pojawia się przekonanie, że nie są pozostawieni sami sobie" - czytamy w materiale prasowym policji.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To jednak nie koniec sprawy. Po pewnym czasie do komendy przyszła wiadomość od rodziców bezdomnego mężczyzny.

Rodzice bezdomnego 20-latka napisali poruszający list. Dziękują policjantom 

"W imieniu swoim i małżonka pragnę złożyć na ręce Panów Policjantów Borowskiego i Talara najserdeczniejsze podziękowania za okazanie serca oraz - za tak - w naszej ocenie profesjonalne, empatyczne, podmiotowe, pedagogiczne, humanistyczne, psychologiczne podejście do zdarzenia, które zaistniało 16 marca 2023 r. z udziałem naszego syna…" - czytamy w liście.

Dlaczego frank szwajcarski jest drogi? Stopy w Szwajcarii znowu w górę. To zła wiadomość dla frankowiczów

Kwidzyńscy policjanci otrzymali podziękowania od rodziców bezdomnego dwudziestolatkaKwidzyńscy policjanci otrzymali podziękowania od rodziców bezdomnego dwudziestolatka Policja Kwidzyn/mat.pras.

"Mając na względzie okoliczności sprawy i warunki, w jakich znajduje się syn, proces jego leczenia oraz tak wysokiej klasy zachowanie i poziom zaangażowania się w pomoc synowi, należy życzyć przełożonym Pana Borowskiego i Pana Talara tylko takich osób w swoich szeregach. Z wyrazami szacunku dla Panów i życząc wszystkiego, co najlepsze, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym - piszą Małgorzata i Andrzej, rodzice 20-latka.

Na końcu nadawcy listu zawarli cytat przyjaciela Jana Pawła II, ks. Mieczysława Malińskiego: "Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka".

2Trening pilkarskiej reprezentacji Polski w Katarze Zaskakujące informacje ws. Michniewicza. Chilijski dziennikarz złapał się za głowę

Więcej o: