Mama Ginekolog przyjęła koleżankę poza kolejką. Teraz skomentowała karę z NFZ. "Z pokorą przyjmuję"

Nicole Sochacki-Wójcicka, która w mediach społecznościowych prowadzi profil Mama Ginekolog, odniosła się do kary nałożonej przez NFZ na szpital, w którym pracuje. Wcześniej kobieta przyznała, że w tej placówce przyjęła poza kolejką swoją koleżankę. W oficjalnym oświadczeniu przeprosiła za to zdarzenie.

Oświadczenie opublikowane zostało na profilu Mama Ginekolog w czwartek 23 marca. Dzień wcześniej Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że nałożył 25 tysięcy złotych kary na Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytety Medycznego. "Placówka została wezwana do zapłaty ponad 25 tys. zł kary umownej za niesłusznie sprawozdaną i rozliczoną hospitalizację. Jednocześnie z uwagi na dotychczasowy brak należytej współpracy ze strony UCZKiN w postępowaniu sprawdzającym, wszczęliśmy regularną kontrolę list oczekujących w tej placówce" - przekazało NFZ.

Zobacz wideo Kijowska lekarka: Mamy dwie możliwości: albo wygramy albo Putin przegra

Oświadczenie Mamy Ginekolog po aferze z przyjmowaniem pacjentów poza kolejnością

Nicole Sochacki-Wójcicka podkreśliła w poście, że to ona zapłaci karę nałożoną na szpital przez NFZ.

W związku z komunikatem NFZ z dnia 22.03.2023 r. dotyczącym nałożenia kary finansowej na Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka, mojego pracodawcę, wyrażam żal i jednocześnie zobowiązuje się wpłacić 25 tys. zł, czyli kwotę wymierzonej szpitalowi kary. Kwotę tę wpłacę na należącą do szpitala Fundację UCZKiN, która zajmuje się wsparciem jego rozwoju. Z pokorą przyjmuję także naganę otrzymaną od zarządu UCZKiN. Jednocześnie bardzo przepraszam za szum medialny, który powstał wokół mojej osoby i mojego pracodawcy

- napisała w oświadczeniu. Kara musi zostać opłacona w ciągu 14 dni. - Świadczeniodawcy przysługuje prawo złożenia zażalenia - przekazał w rozmowie z polsatnews.pl p.o. rzecznika prasowego centrali NFZ Andrzej Troszyński. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Mama ginekolog - Nicole Sochacki-Wójcicka. Afera wokół Mamy Ginekolog. Jest decyzja NFZ. Szpital musi zapłacić karę

Na tym jednak nie koniec. NFZ zdecydował się włączyć "regularną oraz kompleksową kontrolę" w placówce. Ponadto o zachowaniu lekarki powiadomiono Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Warszawie. Według Funduszu działania Mamy Ginekolog, do których przyznała się w relacji na żywo w mediach społecznościowych, jest "niewłaściwe i nosi znamiona naruszenia Kodeksu Etyki Lekarskiej".

Lekarka na własną prośbę była hospitalizowana przez 10 dni w wyżej wymienionym szpitalu, gdzie przebywało też jej dziecko. Później tłumaczyła, że miała zapalenie piersi, ale nie pamiętała szczegółów tej sytuacji. 

Konferencja Solidarnej Polski ws. Mamy Ginekolog Afera wokół Mamy Ginekolog. NFZ wszczyna postępowanie, MZ mówi o karze

Więcej o: