Pogoda. Korzystajcie z ciepłych dni, bo idzie "bąbel chłodu". Wrócą przymrozki, możliwy śnieg

Do weekendu ma być ciepło, po weekendzie przyjdzie ochłodzenie - wynika z prognoz IMGW i TVN Meteo. Już w poniedziałek temperatura w ciągu dnia w większości regionów nie przekroczy 10 stopni. Powrócą przymrozki.

Do weekendu nad Polskę będzie napływać ciepłe powietrze polarne morskie znad Atlantyku, ale od soboty zacznie wypychać je chłód znad północnej Europy. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają opady deszczu ze śniegiem i przymrozki. Temperatura w ciągu dnia ma spaść poniżej 10 stopni Celsjusza, a nocą poniżej zera - zapowiedział kilka dni temu Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW.

Dobrze obrazuje to mapa udostępniona na Twitterze przez serwis meteoprognoza.pl. "I ten sufit spadnie nam na głowę po niedzieli" - napisali. Onet określił z kolei nadchodzące ochłodzenie "bąblem chłodu". 

Pogoda na weekend. Maksymalnie 12-13 stopni

W weekend (25-26 marca) czeka nas na ogół zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Miejscami mogą wystąpić burze. W sobotę temperatura wyniesie od 11-12 stopni na krańcach północnych do 14 stopni na południu. W niedzielę - od 8-10 stopni na północy do 12-13 na południu kraju.

Według prognozy IMGW w całej Polsce może mocno wiać. Najsilniejsze porywy wiatru - do nawet 85 km/h - wystąpią na Wybrzeżu.

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Po weekendzie ochłodzenie. W poniedziałek będzie maksymalnie 8 stopni

Poniedziałek 27 marca zapowiada się pochmurnie, z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem - prognozuje TVN Meteo. Termometry pokażą od 4-5 stopni na północy Polski do 6-8 na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Portal dobrapogoda24.pl zapowiada z kolei, że w ostanie dni miesiąca możemy spodziewać się opadów śniegu i krupy śnieżnej, choć "prawdziwej zimy z tego nie będzie" ze względu na dodatnią temperaturę powietrza. 

AccuWeather prognozuje silne burze w Polsce Jaka pogoda na wiosnę? Niebezpieczna i zmienna aura w Polsce

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ponownie zrobi się ciepło. Jak podał w środę wieczorem IMGW, "według średnioterminowych prognoz numerycznych na razie nie widać końca nadchodzącego ochłodzenia, które już przedłuża się w dzisiejszych realizacjach modeli na pierwsze dni kwietnia".

Więcej o: