"GW": Zaginione kobiety z Wrocławia miały firmę widmo. Ta historia budzi wątpliwości

Firma, którą prowadziły zaginione Renata i Wiktoria Majchrzak nie istnieje, a "Wyborcza" dotarła do osób, które twierdzą, że zostały przez nie oszukane. Ich konto na Allegro zostało objęte blokadą i obecnie nie ma żadnych aktywnych ofert.

Cały tekst "Gazety Wyborczej" pt. "Zaginione Renata i Wiktoria Majchrzak z Wrocławia są poszukiwane za długi. Allegro blokuje ich konto" można przeczytać tutaj.

Od soboty 18 marca trwają poszukiwania dwóch wrocławianek - Renaty i Wiktorii Majchrzak. Matka i córka miały wyjść z domu na wrocławskim Biskupinie w poniedziałek, 13 marca, rano. Bliskim powiedziały, że jadą na prezentację produktu swojej firmy.

Zapowiedziały, że wrócą 14 marca, ale do domu już nie dotarły. Cztery dni później, w sobotę, były mąż Renaty Majchrzak zgłosił zaginięcie.  

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pościg ulicami Włocławka! Kierowca otrzymał 111 punktów karnych i mandaty na ponad 21 tys. zł

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", historia jednak budzi wątpliwości. "Zaginione kobiety prowadziły bowiem firmę, która w ubiegłym roku oferowała na Allegro nagrobki, a od kilku miesięcy reklamowała ekologiczne, elektryczne piece marki SolZbych" - czytamy.

Kobiety prowadziły firmę widmo

Z informacji "Wyborczej" wynika, że prezentacja, na którą pojechały, miała być u youtubera zajmującego się zieloną energią. Miały udowodnić mu, że piec, który firma zachwalała w internecie, w ogóle istnieje i działa.

Influencer zapewnił "GW", że nie wiedział nic o żadnym spotkaniu z którąkolwiek z kobiet. Przyznał, że nie dowierzał, że piece rzeczywiście istnieją i że na pewno osiągają reklamowane przez Renatę i Wiktorię Majchrzak parametry. W jego ocenie przeczyłoby to prawom fizyki, ale chciał produkt obejrzeć i przetestować. W odpowiedzi zaginione kobiety reagowały zarzutami, że internetowy twórca posuwa się do oszczerstw i gróźb. 

Premier Japonii Fumio Kishida po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim Japoński premier z wyjątkowym prezentem dla Polaków. Obietnica pieniędzy

Wcześniej kobiety miały prowadzić zakład kamieniarski, ale z ustaleń "GW" wynika, że to firma widmo. Gazeta dotarła nawet do pokrzywdzonych i oszukanych przez kobiety klientów. Ich konto na Allegro zostało objęte blokadą i obecnie nie ma żadnych aktywnych ofert.  

Kobiety do dziś nie nawiązały kontaktu z rodziną.

'Nic nie powiedział' - Jarosław Kaczyński o wystąpieniu prezydenta Joe Bidena. Na zdjęciu: prezes wśród partyjnych towarzyszy, w sejmowych ławach Posłowie PiS złożyli projekt w sprawie nowego święta państwowegoWięcej o: