Wrocław. Zaginięcie Renaty i Wiktorii. Nowe fakty w sprawie. Miały pojechać z paralizatorem do youtubera

Od niemal tygodnia trwają poszukiwania 40-letniej Renaty Majchrzak i jej 19-letniej córki Wiktorii. Z najnowszych ustaleń wynika, że kobiety toczyły spór z youtuberem, który prowadzi kanał o zielonej energii. Miały się z nim spotkać i zaprezentować ekologiczny piec. Zabrały "na wszelki wypadek" dyktafon i paralizator. Mężczyzna wszystkiemu zaprzeczył i zgłosił zawiadomienie na policję.

Kobiety ostatni raz były widziane 13 marca w domu na wrocławskim Biskupinie. Miały się spotkać z właścicielem przedsiębiorstwa, który zajmuje się handlem pompami ciepła i prowadzi kanał w serwisie YouTube o zielonej energii, a następnie zaprezentować mu swój produkt - ekologiczny piec. 18 marca mąż Renaty zgłosił zaginięcie. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Zobacz wideo Szczury grasują we Wrocławiu. Bezczelnie biegają nawet po dworcu głównym

Wrocław. Spór z youtuberem o piec. Kobiety na spotkanie wzięły paralizator

Youtuber w jednym z materiałów poddał wątpliwości parametry pieca deklarowane przez kobiety. W jego opinii ich osiągnięcie jest niemożliwe. Przed zniknięciem Renata opublikowała film, na którym zarzuciła mu oszustwo. Stwierdziła, że na zlecenie konkurencji oczernia jej markę i w związku z tym zażądała zadośćuczynienia w wysokości miliona złotych. Renata utrzymywała również, że mężczyzna zaproponował jej 100 tys. zł za wykonanie prezentacji produktu jej firmy, czyli ekologicznego pieca. Ta przystała na propozycję i wraz ze swoją wspólniczką - córką Wiktorią - ruszyła na spotkanie z youtuberem, który mieszka na Mazowszu. Zabrała "na wszelki wypadek" dyktafon i paralizator. Kobiety miały wrócić 14 marca. Ślad po nich zaginął.

Youtuber w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zapewnił, że nie dostał wezwania do zapłaty zadośćuczynienia, nie oferował kobiecie pieniędzy za prezentację pieca, a przede wszystkim nie był z nią umówiony. - Ta pani zwróciła się do mnie z pytaniem, czy mógłbym na moim kanale opowiedzieć o jej technologii. Dostawałem też wiele próśb od widzów, żebym sprawdził, co to za produkt - mówił. - Odpowiedziałem pani Majchrzak, że najpierw muszę to urządzenie zobaczyć, przetestować, sprawdzić. Odpisała mi - a było to w styczniu - że zaprasza na prezentację na 13 marca - dodał. Youtuber poczuł się zagrożony informacją, że Renata i jej córka jadą do niego z paralizatorem. 15 marca złożył zawiadomienie o groźbach karalnych. 

Mężczyzna podejrzewa, że ostatni, szkalujący go film, Renata Majchrzak udostępniła po to, by uciec. - To mogła być taka zasłona dymna, by zrzucić podejrzenia na mnie. Ta sprawa dotyka mnie i moją rodzinę - stwierdził. 

Nie wiadomo, czy kobiety padły ofiarą przestępstwa, czy wyjechały gdzieś dobrowolnie. Na tym etapie śledztwa policja niczego nie wyklucza. - Trudno w tej chwili wskazać, która opcja jest prawdziwa. Prowadzimy działania poszukiwawcze, aby przede wszystkim ustalić miejsce pobytu zaginionych. Nie mogę zdradzać szczegółów naszych działań. Potwierdzam, że telefony kobiet są nieaktywne – mówi dziennikarzom "Faktu" podkom. Wojciech Jabłoński.

Arkadiusz B. podczas ogłoszenia wyroku w sprawie morderstwa Edyty Wieczorek. Zabił Edytę dla pieniędzy. "Jej słabością było to, że chciała mieć rodzinę"

Zaginięcie Renaty i Wiktorii. Rysopisy kobiet

Rysopis zaginionej Wiktorii Majchrzak (19 lat):

  • wzrost: 175 cm
  • waga: około 55 kg
  • włosy: blond
  • oczy: brązowe

W dniu zaginięcia ubrana była w czarną grubą kurtkę, białe buty do kostki.

Rysopis zaginionej Renaty Majchrzak (40 lat):

  • wzrost: około 175 cm
  • waga: szczupłej budowy ciała
  • włosy: blond
  • znaki szczególne: tatuaż korony na prawej dłoni

W dniu zaginięcia ubrana była w zieloną długą kurtkę, czarne botki.

Jeżeli ktokolwiek ma informacje na temat zaginionych, proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji Wrocław Śródmieście pod numerem telefonu 47 871 43 58 lub z Fundacją Na Tropie im. Janusza Szostaka.

Szczur (zdjęcie ilustracyjne) Plaga szczurów we Wrocławiu. Na każdego mieszkańca przypadają trzy gryzonie

Więcej o: