Jaka pogoda na wiosnę? Niebezpieczna i zmienna aura w Europie. Polska szczególnie narażona

Meteorolodzy przedstawili wiosenną prognozę pogody dla Europy. Wszystko wskazuje na to, że wielu mieszkańców naszego kontynentu doświadczy gwałtownych zjawisk pogodowych, takich jak silne burze oraz intensywne opady deszczu. Polska jest jednym z regionów najbardziej narażonych na niebezpieczną pogodę.

Eksperci z serwisu AccuWeather przedstawili prognozę pogody na wiosnę dla Europy. Meteorolodzy sugerują, że w nadchodzących miesiącach czeka nas wiele gwałtownych zjawisk pogodowych. Niebezpiecznej i zmiennej aury mają doświadczyć m.in. mieszkańcy Polski.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? "Są jak nastrój kontra charakter"

Prognoza pogody dla Europy. Wiosna pod znakiem zmiennej temperatury oraz intensywnych opadów deszczu

Według przedstawionych prognoz początek wiosny, zwłaszcza w północnej i północno-zachodniej części Europy, będzie wiązał się z okresowym występowaniem mrozów i opadów śniegu. Temperatura ma być wówczas zmienna, a na cieplejszą pogodę większość Europejczyków poczeka aż do końca kwietnia.

Przymrozek (zdjęcie ilustracyjne) Kwiecień będzie jednak chłodny? IMGW o nadchodzącym ochłodzeniu

Meteorolodzy zapowiadają, że w kwietniu i maju często będą występowały opady deszczu. Z jednej strony zminimalizowane zostanie dzięki temu ryzyko powstawania susz, z drugiej jednak intensywne opady mają skutkować pojawieniem się zagrożenia powodziowego, na które szczególnie narażeni będą Włosi oraz mieszkańcy Bałkanów.

W drugiej połowie wiosny prognozowane jest utrzymywanie się wysokiej temperatury. Ma to dotyczyć przede wszystkim Europy południowo-wschodniej.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

'Rzeka atmosferyczna' uderzyła w Kalifornię. Tysiące domów bez prądu, co najmniej dwie ofiary "Rzeka atmosferyczna" uderzyła w Kalifornię. Tysiące domów bez prądu

Niebezpieczna pogoda w Polsce. Według prognoz będziemy szczególnie mocno narażeni na gwałtowne burze

Prognozy pokazują, że tej wiosny Polacy powinni spodziewać się niespokojnej i zmiennej aury. Zgodnie z przewidywaniami temperatura w naszym kraju ma w kolejnych tygodniach coraz bardziej rosnąć. Cieplejsza pogoda, w połączeniu z obecnością chłodnych mas powietrza na północy i deszczowych niżów na południu, będzie stwarzała warunki sprzyjające występowaniu niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Meteorolodzy podkreślają, że Polacy będą szczególnie mocno narażeni na gwałtowne burze.

Więcej o: