Wołów. 60-latek próbował włamać się do szpitala, ostatecznie okradł karetkę. Widok policji go zaskoczył

Aleksandra Boryń
60-latek najpierw próbował włamać się do szpitala w Wołowie, a następnie ukradł z karetki radiostację. Mężczyzna został już zatrzymany i usłyszał zarzuty. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

Najpierw 60-latek próbował włamać się do szpitala powiatowego w Wołowie (woj. dolnośląskie), jednak nie udało mu się pokonać chroniących placówkę zabezpieczeń. Mężczyzna zrezygnował więc z pierwotnego planu i w zamian postanowił sprawdzić zaparkowany w okolicy ambulans. Okazało się, że drzwi do samochodu były otwarte. 60-latek ukradł radiostację.

Zobacz wideo 30 punktów karnych i 5000 zł mandatu dla kierowcy BMW

Wołów. 60-latek ukradł radiostację z karetki. Usłyszał już zarzuty

Śledczy z Wołowa ustalili tożsamość mężczyzny, a następnie go zatrzymali. Jak podaje oficer prasowy KPP w Wołowie p.o. mł. asp. Janusz Rosa "policjanci, biorąc pod uwagę społeczną szkodliwość dokonanej kradzieży, błyskawicznie ustalili sprawcę tych czynów. Zatrzymany 60-latek nie krył zdziwienia z szybkości działania mundurowych, które pozwoliło na odzyskanie potrzebnej dla działań ratowniczych radiostacji, która wróciła do karetki pogotowia ratunkowego".

"Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dokonania kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna, za swoje występki odpowie teraz przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 10 lat pozbawienia wolności" - dodaje oficer prasowy.

Więcej o: