HIMARS-y przy granicy z Kaliningradem już w tym roku. Rosyjskie media przypominają notę Ławrowa

- Jeszcze w tym roku 16. Dywizji Zmechanizowanej trafią wyrzutnie rakietowe HIMARS - przekazał szef MON Mariusz Błaszczak. Jednostki tej dywizji rozmieszczone są w pobliżu granicy z obwodem kaliningradzkim.
Zobacz wideo Łukasiewicz: Rosjanie mogą wyczerpać swoją inicjatywę

W piątek minister obrony narodowej odebrał w Olsztynie przysięgę wojskową od ponad 500 żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak podkreślił, nowi żołnierze staną się częścią nowoczesnej i stale rozbudowywanej armii, której zadaniem jest odstraszenie agresora.

- Wyposażamy Wojsko Polskie w nowoczesny sprzęt. Tu w Olsztynie możemy go zobaczyć i dotknąć. To nowoczesny sprzęt, który jest już na wyposażeniu 16. Dywizji Zmechanizowanej, bardzo ważnej dla

*Matka opowiada historię rozstrzelanego syna. "Sasza jakby wyczuł, co go czeka"

bezpieczeństwa Polski, bo stacjonującej w województwie warmińsko-mazurskim graniczącym z Rosją - powiedział Mariusz Błaszczak. - Jeszcze w tym roku 16. Dywizji Zmechanizowanej trafią wyrzutnie rakietowe HIMARS - dodał szef MON.

- Skoro Putin postanowił odbudować imperium zła, to atakuje swoich sąsiadów. Naszym zadaniem, zadaniem władz Polski jest takie wzmocnienie polskich sił zbrojnych, żeby Putin nie odważył się zaatakować Polski - zaznaczył, jak cytuje "DGP", Mariusz Błaszczak. - Dlatego naszym zadaniem jest budowanie takiej siły Wojska Polskiego, żeby ci, którzy dziś odbudowują imperium zła, nie odważyli się napaść na naszą ojczyznę - dodał.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Porwanie 9-latki w Szczecinie. Zatrzymany usłyszał zarzuty. Przyznał sięPorwanie 9-latki w Szczecinie. Zatrzymany usłyszał zarzuty. Przyznał się

Rosja przypomina notę Ławrowa

Słowa szefa polskiego MON odnotowała kremlowska agencja prasowa RIA Novosti i przypomniała notę, którą minister spraw zagranicznych Rosji wiosną ubiegłego roku wysłał do krajów NATO. Siergiej Ławrow podkreślił, że jakikolwiek ładunek ze sprzętem wojskowym dla Ukrainy stałby się uzasadnionym celem dla armii rosyjskiej.

Według szefa MSZ Rosji Stany Zjednoczone i państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego są bezpośrednio zaangażowane w konflikt nie tylko poprzez transfery broni, ale także poprzez szkolenie ukraińskich żołnierzy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, we Włoszech i innych krajach.

Ostrowiec, 26 lipca 2021 roku. Prezydent Jarosław GórczyńskiCBA publikuje nagranie. Ma być dowodem na korupcję prezydenta Ostrowca

Więcej o: