Komunikacyjny chaos w Warszawie. Paraliż na dworcu. Pociąg znów skierowano na zły tor

Trzeci raz w ciągu tygodnia w rejonie dworca Warszawa Zachodnia pociąg pasażerski został skierowany na nieprawidłowy tor - wynika z ustaleń RMF FM. W związku z przebudową stacji od tygodni trwa tam komunikacyjny chaos.

Na Warszawskim Węźle Kolejowym trwa paraliż, który wynika ze zmian w rozkładzie jazdy z uwagi na przebudowę Dworca Zachodniego. Pociągi są zawieszane lub w ogóle odwoływane na niektórych odcinkach. W godzinach szczytu tłumy pasażerów czekają na opóźnione składy.

Zobacz wideo Wjechał autobusem na przejazd kolejowy, gdy zamykały się rogatki. 59-latek był pod wpływem narkotyków

Co więcej, jak informuje RMF24, po raz trzeci w ciągu tygodnia w rejonie dworca Warszawa Zachodnia pociąg pasażerski został skierowany na nieprawidłowy tor. Wycofywanie składu i skierowanie go na poprawną trasę zajęło ponad pół godziny.

Warszawa. Przebudowa stacji wywołała komunikacyjny chaos

"PKP PLK przerzuca winę na przewoźników, ale nadal nie umie rzeczowo wyjaśnić, dlaczego w stolicy trwa komunikacyjnych chaos" - czytamy.

Polskie Linie Kolejowe winą za sytuację obarczają przewoźników, tłumacząc, że zażądali zbyt wielu kursów, a rozkład stał się niemożliwy do realizacji. Od początku tygodnia zawieszono kursowanie kilkunastu par pociągów.

Z informacji RMF24 wynika, że trwa właśnie posiedzenie sztabu kryzysowego, który szuka rozwiązań, żeby udrożnić ruch kolejowy w Warszawie.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Karol Wojtyła na KUL O. Prusak: Jak Jan Paweł II mógł być bezduszny wobec ofiar? To szok dla ludzi

Więcej o: