Andrzej Duda na Twitterze zamieścił dziwną wiadomość i zaraz ją usunął. Był rozczarowany informacją MON

Andrzej Duda na Twitterze odpisał na wpis MON ws. karabinków GROT. Najwyraźniej jednak prezydent się pomylił i udostępnił wiadomość, która miała trafić w inne miejsce. "Życie..." - podsumował swój wpis Duda.
Zobacz wideo Andrzej Duda bywa groźny, czyli dlaczego głowa państwa... traci głowę

Ministerstwo Obrony Narodowej zacytowało na Twitterze Mariusza Błaszczaka, który poinformował, że Ukraińcy zamówili w Fabryce Broni Radom kolejne egzemplarze karabinków Grot. Błaszczak powiedział, że to dobra wiadomość. Z tym najwyraźniej nie zgodził się Andrzej Duda, które odpisał na wpis w dziwny sposób. 

Dmitrij MiedwiediewSkandaliczne słowa Miedwiediewa o Andrzeju Dudzie. Wymyślił scenariusz na film

Andrzej Duda z dziwnym wpisem na Twitterze

Bezpośrednio pod wpisem MON pojawiła się odpowiedź Andrzeja Dudy. Kilka chwil później post został usunięty, można więc wnioskować, że doszło do zwykłego błędu. Na to wskazywałyby również styl i treść wpisu. 

Nie, nie było takich ustaleń. Szczerze mówiąc nie wiedziałem o tym, ale też jak widać nie dał mi tego. A mógł dać do ogłoszenia jutro w Radomiu. Życie...

- napisał Andrzej Duda

Odpowiedź Andrzeja Dudy, która została usunięta z TwitteraOdpowiedź Andrzeja Dudy, która została usunięta z Twittera fot. Twitter

W swoim wpisie prezydent również odnosi się do Radomia, co może wskazywać na to, że wiadomość rzeczywiście dotyczyła wpisu MON. Tyle że zamiast w prywatnej wiadomości Andrzej Duda lub osoba prowadząca jego social media, mogła przypadkowo zamieścić ją na publicznej tablicy, zamiast w prywatnej wiadomości. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Kancelaria Prezydenta nie odbierała telefonów. Napisaliśmy więc mail z prośbą o komentarz oraz wytłumaczenie: do kogo kierowane były te słowa?; kto odpowiada za ten wpis - zespół medialny prezydenta czy sam Andrzej Duda?; co chciał przekazać autor wiadomości? Do czasu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi od biura prasowego Kancelarii Prezydenta.  

Problemy z karabinkami Grot

Mariusz Błaszczak poinformował, że zamówienie Ukraińców nie jest "śladowe", nie zdradził jednak jego wielkości. Ukraińskie siły zbrojne użytkują już w działaniach wojennych polską konstrukcję. Karabinki Grot pojawiają się w relacjach z frontu, a ukraińscy żołnierze chwalą je - pisze Informacyjna Agencja Radiowa. 

Oświadczenie Prezydenta RP Andrzeja DudyKto mógłby zostać nowym prezydentem Polski? Trwają spekuluje

W ubiegłym tygodniu Onet opublikował jednak wnioski z raportu na temat karabinków Grot, które nie dają tak pozytywnej oceny broni polskiej produkcji. "Są obarczone tyloma wadami, co powoduje, że żołnierz traci do niej zaufanie" - informuje portal. "Takie awarie i zacięcia karabinka w krytycznych momentach walki oznaczają dla żołnierza nawet zagrożenie śmiercią" - czytamy dalej. 

Więcej o: