"Franciszkańska 3". Abp Marek Jędraszewski broni Jana Pawła II: To przypomina czasy stalinowskie

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski kolejny raz odniósł się do oskarżeń wobec Jana Pawła II, dotyczących tuszowania pedofilii w Kościele katolickim. Według duchownego "wszystkie próby wymazania Jana Pawła II z pamięci, z podręczników, przypominają czasy stalinowskie".

Abp Marek Jędraszewski gościł w czwartek (16 marca) w Polskim Radiu 24, gdzie ponownie wypowiedział się na temat reportażu TVN24 "Franciszkańska 3". Metropolita krakowski stwierdził, że "trwa wojna hybrydowa, która dotyka Polskę". Jej wyrazem miałby być kryzys na polsko-białoruskiej granicy, który rozpoczął się w sierpniu 2021 roku, a teraz "atak na Jana Pawła II".

Zobacz wideo

Abp Jędraszewski broni Jana Pawła II: Albo staniesz po stronie prawdy, albo wybierzesz drogę kłamstwa

- Chciano nas osłabić atakiem na granicę jesienią 2021 roku, żeby oczyścić przedpole do wojny Rosji na Ukrainie. Atakiem na Jana Pawła II uderza się w jedność Polaków, żeby złamać nas jako naród - stwierdził abp Jędraszewski w rozmowie z rozgłośnią. 

Według metropolity krakowskiego "wszystkie próby wymazania Jana Pawła II z pamięci, z podręczników, przypominają czasy stalinowskie". - Często spotykam się z pytaniami ze strony ludzi żyjących w innych krajach zachodnich: "jak wy możecie coś takiego robić z Janem Pawłem II"? - pytają ci ludzie. Po raz kolejny każdy z nas staje wobec bardzo poważnej decyzji: albo staniesz po stronie Jana Pawła II, stronie prawdy, albo wybierzesz drogę kłamstwa, obłudy, jakiegoś zgniłego kompromisu - snuł rozważania duchowny.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Arcybiskup Marek Jędraszewski Jest komunikat kurii krakowskiej ws. Jana Pawła II. "Módl się za nami!"

"Franciszkańska 3". Abp Jędraszewski o "drugim zamachu" na Jana Pawła II

6 marca TVN24 wyemitowało reportaż "Franciszkańska 3", w którym Marcin Gutowski przedstawiał dowody wskazujące, że Jan Paweł II, jeszcze jako metropolita krakowski Karol Wojtyła, miał tuszować pedofilię podległych mu księży. Obecny metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odnosił się do dokumentu już kilkukrotnie.

W czasie liturgii w bazylice Trójcy Świętej w Krakowie stwierdził, że obecnie ma miejsce "drugi zamach na Jana Pawła II". Podobne stwierdzenie powtórzył także podczas mszy w krakowskiej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zdaniem abp. Jędraszewskiego "zamach" miałby być inspirowany przez środowiska, które nie zgadzają się z wartościami głoszonymi przez polskiego papieża. - Wyzwolenie może przynieść tylko prawda o papieżu - proroku, którego dał nam Chrystus, by rozświetlał mroki naszych czasów - stwierdził na koniec.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Kosiniak-Kamysz przekonuje: Nie zagłosowaliśmy z PiS-em, istniejemy dłużej

Więcej o: