Jaworzno. Nastolatki brutalnie pobiły koleżankę i to nagrały. Zostały zatrzymane przez policję

Aleksandra Boryń
Do brutalnego pobicia nastolatki w centrum Jaworzna w województwie śląskim doszło prawdopodobnie w piątek. Jedna z agresorek nagrywała zajście, a druga biła 16-latkę. Nagranie ze zdarzenia zostało udostępnione przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich na Twitterze. W środę policja zatrzymała obydwie sprawczynie.

Na nagraniu widać, jak jedna z napastniczek trzyma 16-latkę za włosy i wielokrotnie ją uderza. Nastolatka krwawi i trzyma się za twarz. - Na kolana. Klękaj, k***a. Powiedz do kamery: Przepraszam (tu pada imię i nazwisko agresorki) za to, że cię obrażałam - słychać na nagraniu. 

Według informacji Polsatnews.pl do zdarzenia doszło w okolicy galerii handlowej w centrum miasta. Tamtejsza policja potwierdziła, że otrzymała zgłoszenie pobicia.

Pobicie nastolatki w Jaworznie. Sprawą zajmuje się policja

Jak informuje RMF FM, sprawę na policje miała zgłosić w środę matka pobitej nastolatki.

Śledczy zatrzymali już dwie sprawczynie, 14-latkę i 15-latkę. "Nie mamy jeszcze dokumentacji medycznej, więc nie znamy dokładnie charakteru obrażeń. Nie wiemy też, jaka będzie kwalifikacja prawna czynu" - powiedziała w rozmowie z PAP sierżant sztabowa Justyna Wiszowaty z komendy w Jaworznie.

Policjantka dodała, że śledczy chcą ustalić, czy w pobiciu nie brało udziału więcej osób. 

Fala pobić nastolatków w Polsce

To nie pierwszy raz, gdy w Polsce głośno jest o brutalnych zachowaniach wśród nastolatków. Pod koniec lutego informowaliśmy o śmiertelnym pobiciu 16-letniego Eryka w Zamościu. Trzech chłopaków i jedna dziewczyna napadli na nastolatka gdy szedł do babci. Po zdarzeniu mieszkańcy Zamościa zorganizowali marsz przeciwko przemocy.

W miniony wtorek doszło z kolei do zatrzymania dwóch 14-latków, którzy atrapami broni grozili dzieciom i wyłudzali od nich pieniądze oraz telefony komórkowe. Planowali też włamywać się do mieszkań i kupili w tym celu łom, który policja zabezpieczyła po przeszukaniu mieszkań. 

Z kolei w sobotę pisaliśmy o brutalnym pobiciu w Pruszkowie, gdzie grupa nastolatków napadła na swojego rówieśnika na parkingu przed blokiem. W tym przypadku zdarzenie również zostało nagrane przez samych sprawców. Nastolatkowie poniżali chłopaka, wyzywali go, kopali i kazali mu całować buty. Policja zatrzymała w tej sprawie sześć osób. 

Więcej o: