Włodawa. 14-latka i 13-latka zostały potrącone na pasach przez kierowcę lawety

Mężczyzna kierujący lawetą potrącił 14-latkę oraz 13-latkę. Dziewczynki z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala w Lublinie. Do wypadku doszło w sobotę we Włodawie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem 63-latek był trzeźwy. Policja bada okoliczności zdarzenia. Nastolatki miały mimo wszystko sporo szczęścia. Tego samego dnia na drogach województwa, pod kołami aut, zginęło dwóch mężczyzn.

Jak informuje lubelska policja, w sobotę po godz.19 dyżurny komendy we Włodawie otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia dwóch dziewczynek. Na miejscu zdarzenia pojawiły się karetki, strażacy oraz policja. 14-latka i 13-latka z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Ich życiu nic nie zagraża. 

Zobacz wideo

Kierowca lawety to 63-letni mieszkaniec gminy Włodawa. Z policyjnych ustaleń wynika, że w momencie wypadku był trzeźwy. Służby zajmują się ustalaniem okoliczności zdarzenia.

To trzecie potrącenie pieszych na włodawskich przejściach w ciągu ostatnich trzech tygodni - donosi portal supertydzien.pl

To nie jedyny poważny wypadek w woj. lubelskim

Dziewczynki wbrew pozorom mogą mówić o sporym szczęściu. Do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Bystrzyca w powiecie lubelskim. Pijany kierowca potrącił na przejściu dla pieszych 40-latka. Natomiast w powiecie tomaszewskim kierujący pojazdem audi na prostym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Łaszczów potrącił 32-latka. Obaj piesi nie żyją. 

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na ulicach, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. IMGW zapowiada przejściowo marznące opady, które spowodują, że na drogach i chodnikach zrobi się ślisko. W związku z tym mają zostać wydane ostrzeżenia dla kierowców. Ponadto w całej Polsce są zapowiadane silne wiatry, dochodzące do  75 km/h.

Więcej o: