Tak Barbara Nowak chce bronić Jana Pawła II. Portret "we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach"

Barbara Nowak prosi, aby we wszystkich placówkach w Małopolsce "na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II". "Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości" - pisze małopolska kuratorka oświaty.

"Od kilku lat już trwa nieprzerwanie atak na system wartości leżący u podstaw cywilizacji chrześcijańskiej" - tak zaczyna się "ważny apel", który Barbara Nowak kieruje do dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów z małopolskich szkół. Na stronie Małopolskiego Kuratorium Oświaty komunikat został opublikowany w piątek.

Zobacz wideo Brutalne pobicie w Gorzowie Wielkopolskim. Atak nagrali telefonem

Barbara Nowak prosi o wystawianie portretów Jana Pawła II

Nowak, mając zapewne na myśli ostatnie publikacje na temat Jana Pawła II, pisze w swoim apelu o "szczególnie podłej kampanii szkalowania naszego Wielkiego Rodaka - Świętego Jana Pawła II". "Człowieka, który swoją moralną siłą, ogromną wiedzą oraz głęboką wiarą zadziwiał podczas swojego pontyfikatu cały świat, a nie tylko wyznawców religii chrześcijańskiej" - stwierdza Nowak i dodaje: "To Jego zdecydowana postawa i działania pozwoliły Polsce odzyskać Wolność, zrzucić jarzmo ustroju totalitarnego komunistycznego. Jego miłość do Boga i bliźniego pozwoliła uciskanym narodom i jednostkom odzyskać godność".

Nowak nie ma wątpliwości, że "preparowane 'dowody'" przeciwko Janowi Pawłowi II są "są cynicznym kłamstwem obliczonym na zniszczenie autorytetu Świętego". 

Następnie kuratorka oświaty zwraca się z prośbą, "aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II". "Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości. Bądźmy ludźmi honoru. Budujmy wspólnotę odważnych obrońców Wielkiego Polaka. Stańmy przy Nim tak, jak On stanął przy nas" - pisze.

Więcej o: