Niemcy. Wnuczek odciął głowę siekierą swojej 100-letniej babci? Sam zawiadomił policję

Niemiecki dziennik "Bild" poinformował o zbrodni, do której doszło na początku tygodnia w Hamburgu. 37-letni mężczyzna miał brutalnie zamordować 100-letnią kobietę, wykorzystując do tego siekierę. Mężczyzna sam zawiadomił policję.

"Przeżyła II wojnę światową, głód i uciekła przed nazistami do Estonii. Teraz - w wieku 100 lat - śmierć dosięgła ją we własnym mieszkaniu!" - napisał niemiecki dziennik "Bild" o śmierci Amelie G.

Zobacz wideo Policja aresztowała 34-latka podejrzanego o zabójstwo. Miał ponad promil alkoholu w organizmie

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Wnuczek odciął swojej 100-letniej babci głowę siekierą

Do morderstwa doszło w poniedziałek 6 marca. - Zgodnie ze wstępnymi wynikami sekcji zwłok można przypuszczać, że przyczyną śmierci było przerwanie rdzenia kręgowego spowodowane ostrym i tępym narzędziem. Prawdopodobne narzędzie przestępstwa to siekiera znaleziona na miejscu zbrodni - poinformował w rozmowie z "Bild" Prokurator Generalny Hamburga Liddy Oechtering.

Nietypowe zdjęcie z fotoradaruMandat i nietypowe zdjęcie z fotoradaru. "Demon szepcze jej do ucha"

37-latek sam zadzwonił na policję

Mordercą miał okazać się 37-letni wnuk ofiary, który po zabójstwie sam zadzwonił na policję i dobrowolnie oddał się w ręce funkcjonariuszy. Motyw zbrodni nadal jednak nie jest znany. Według najbliższych Artura B. rozmawiających z niemieckimi mediami, mężczyzna zawsze był "czarną owcą" w rodzinie. - Chociaż w przeszłości miał pracę - pracował jako chemik - przez większość czasu był jednak bezrobotny i ciągle brakowało mu pieniędzy - poinformował jeden z jego krewnych. Sąsiedzi ofiary zdradzili dziennikarzom, że pomiędzy wnukiem a jego babcią w przeszłości wielokrotnie dochodziło do kłótni, podczas których słychać było głośne krzyki. 

Prokuratura przyznała, że przebywający w areszcie Artur B. nie był wcześniej karany. Był jednak znany policji za drobne wykroczenia, które jednak nie były aktem przemocy. 

Napad na niemiecki konwójSpektakularny napad na niemiecki konwój. Łupem nawet kilka milionów euro

Więcej o: