Śmierć syna posłanki PO. Ktoś oblał siedzibę Radia Szczecin czerwoną farbą [ZDJĘCIE]

Nieznani sprawcy oblali w nocy wejście do siedziby Radia Szczecin czerwoną farbą. Policja wyjaśnia szczegóły zdarzenia.

Kom. Anna Gembala z KMP w Szczecinie potwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że późnym wieczorem policji przekazano informację o uszkodzeniu mienia Radia Szczecin. - Policjanci pracują na miejscu, ustalają okoliczności zdarzenia - mówiła. 

Zobacz wideo Pasławska: Kompromis aborcyjny był bardzo dobry na te 30 lat, ale ludzie się zmienili

Fala krytyki pod adresem Radia Szczecin

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia wejścia do redakcji rozgłośni, które ktoś oblał czerwoną farbą. 

Radio Szczecin jest krytykowane za publikację z końca ubiegłego roku. Opisano wówczas sprawę byłego pracownika Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, który w lipcu 2021 roku został skazany m.in. za pedofilię i nakłanianie do spożycia narkotyków. W artykule podano informacje, dzięki którym nietrudno było ustalić, kto został skrzywdzony przez byłego samorządowca Krzysztofa F. Później dane te, powołując się na Radio Szczecin, przekazywało TVP Info. 

3 marca posłanka PO Magdalena Filiks poinformowała o śmierci swojego syna Mikołaja. We wtorek 7 marca odbył się jego pogrzeb. W sprawie śmierci dziecka trwa postępowanie prokuratury.

Metropolita krakowski ks. arcybiskup Karol Wojtyła podczas celebracji mszy, Białystok, 1966 r.Przyjaciółka Jana Pawła II: Na ostatnim spotkaniu pytałam "dlaczego nie reagujesz". Milczał. A finał był wstrząsający

Po tym, jak posłanka poinformowała o śmierci syna, na stronie Radia Szczecin pojawiło się bardzo dużo negatywnych komentarzy, odnoszących się do grudniowego tekstu dziennikarza rozgłośni, Tomasza Duklanowskiego, który ujawnił szczegóły sprawy Krzysztofa F. W sobotę rozgłośnia ograniczyła możliwość komentowania swoich treści.

Jak informowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, jej przewodniczący Maciej Świrski wszczął postępowanie o ukaranie Radia Szczecin i TVP Info. - Jesteśmy na etapie analizy dokumentacji - przekazał we wtorek Presserwisowi Świrski.

Więcej o: