Niż Askan opóźni przyjście wiosny. Pojawi się silny wiatr i przelotne opady śniegu

Wiosna jeszcze przez jakiś czas nie dotrze do Polski za sprawą niżu Askan, który przyniesie ze sobą arktyczne powietrze. Niskie temperatury mają towarzyszyć nam przez kolejne dni. IMGW ostrzega przed porywistymi wiatrami.

W niedzielny (5 marca) poranek lokalnych opadów śniegu może spodziewać się południowa i zachodnia część Polski. Opady wyniosą nawet do pięciu centymetrów w okolicach Beskidów i Pomorza. W trakcie dnia temperatura maksymalna wyniesie od zera do 3 stopni Celsjusza. Około -6 stopni w nocy można spodziewać się jedynie w rejonach górskich i podgórskich. W pozostałej części kraju termometry wskażą od -4 stopni do zera za sprawą niżu Askan, którego pojawienie się odpowiada za ochłodzenie w kraju. Wiatr pojawi się z zachodu i północnego zachodu, na północy w silnej i porywistej postaci.

Zima w górach nie daje o sobie zapomnieć.Zaskakująca pogoda w Bieszczadach. Leśnicy pokazali nagranie

Pogoda na przyszły tydzień. Chmury nad Polską i przelotne opady śniegu

Poniedziałek 6 marca będzie pochmurny dla całego kraju i towarzyszyć temu będą przelotne opady śniegu, czasem może pojawić się również deszcz. Dzienna temperatura wahająca się od zera do 4 stopni, w nocy spadnie do nawet -5 stopni.

We wtorek spodziewane są większe przejaśnienia na północy. Na zachodzie będą mogły wystąpić sporadyczne opady śniegu. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, gdzie temperatura wyniesie nawet do 6 stopni. Umiarkowany wiatr zmieni kierunek na południowy i południowo wschodni.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Huragan Ian przeszedł przez południowo-zachodnią część FlorydyUSA. Rośnie bilans strat po huraganie Ian. Życie straciło ponad 100 osób

IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne i o niebezpiecznym wietrze

W drugiej połowie tygodnia Polska znajdzie się pod wpływem niżu z frontami atmosferycznymi, zwanym Askan. Spowoduje to pojawienie się silnego wiatru i zwiększonych opadów śniegu, co przyniesie zawieje śnieżne. W związku z wiatrem według synoptyków, we wtorek oraz środę mogą pojawić się alarmy dla województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wiatr osiągnie tam prędkość nawet do 90 km/h. Najzimniej w dzień będzie na północy, gdzie termometry wskażą zero stopni i najcieplej, do 6 stopni na południu. W związku z silnym wiatrem na wybrzeżu, Zalewie Wiślanym, Zatoce Gdańskiej i na Żuławach, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał również ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia.

Zobacz wideo Jak opłacalna jest energia wiatrowa?
Więcej o: