Mikołaj, syn posłanki PO Magdaleny Filiks, nie żyje. Posłowie przekazują kondolencje

Magdalena Filiks poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o tragedii, która dotknęła jej rodzinę. W połowie lutego zmarł 16-letni syn kobiety, a 7 marca odbędzie się jego pogrzeb. Pod wpisem polityczki pojawiły się kondolencje od polityków.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej i założycielka Komitetu Obrony Demokracji przekazała w mediach społecznościowych informację o śmierci swojego nastoletniego syna Mikołaja. Chłopiec zmarł 17 lutego, a 7 marca odbędą się uroczystości pogrzebowe. Magdalena Filiks w imieniu swoim i córek, Aleksandry i Mai, poprosiła o uszanowanie prywatności rodziny podczas uroczystości. Mikołaj 8 marca skończyłby 16 lat. 

Posłanka Magdalena Filiks podczas konferencji prasowej. Szczecin, 18 listopada 2022 r.Nie żyje syn posłanki PO Magdaleny Filiks. Miał niespełna 16 lat

Sprawą śmierci Mikołaja zajęła się prokuratura. W tej kwestii czekamy na oficjalne informacje śledczych lub rodziny.

Zmarł syn Magdaleny Filiks. Posłowie przekazują posłance swoje kondolencje

Pod wpisem posłanki pojawiły się kondolencje od innych polityków. "Magdaleno, dla Ciebie i Bliskich wyrazy najgłębszego współczucia. Wielki wstrząs" - napisał były minister spraw wewnętrznych i administracji Ryszard Kalisz.

"Magda żadne słowa nie pomogą, ale tulę mocno i nie poddawaj się, trzymam za Ciebie kciuki..." - dodał eurodeputowany, lider Wiosny Łukasz Kohut. "Serce mi pęka na tysiąc kawałków. Przyjmij wyrazy współczucia" - napisała pod postem posłanka PO Jagna Marczułajtis-Walczak. 

"Przyjmij moje najszczersze kondolencje. Potrzebujesz siły, aby wytrwać. Jeżeli mogę być do czegoś pomocna, możesz liczyć na wsparcie. Nie umiem wyrazić jak ogromnie, ogromnie Ci współczuję..." - napisała współprzewodnicząca Nowej Lewicy Anna Maria Żukowska.

"Brakuje słów. Bardzo współczuje" - napisał Adam Szłapka z Nowoczesnej. "Magda, kochana, jestem z Toba w myślach i modlitwie" - dodała wiceprezeska PSL Urszula Pasławska. "Brak słów. Najszczersze wyrazy współczucia" - przekazał sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński. "Płaczę, współczuję i tulę bardzo mocno" - napisał lider Lewicy Tomasz Trela. "Moje kondolencje z całego serca" - dodał Dariusz Joński z KO. "Najszczersze kondolencje, serce pęka..." - dodał senator PO Krzysztof Brejza. "Tak strasznie mi przykro, jesteśmy z Tobą i z Twoją rodziną" - napisała współprzewodnicząca Partii Razem Magda Biejat. "Jesteśmy z Tobą" - zapewnił Cezary Tomczyk z KO.

*Tajemnicza eksplozja pod Moskwą, gdzie projektowano Iskandery. "Gwizd i wybuch"

"Pani Poseł, najszczersze wyrazy współczucia" - przekazał Artur Dziambor, prezes Wolnościowców. Taki sam wpis pojawił się w komentarzu posłanki Solidarnej Polski Anny Marii Siarkowskiej. "Najszczersze wyrazy współczucia" - napisał Rafał Romanowski z PiS. "Szczere kondolencje" - dodał Krzysztof Tuduj z Konfederacji. 

Więcej o: