Śmiertelne pobicie 16-latka w Zamościu. Trzech nastolatków usłyszało zarzuty

17-latek i dwóch 16-latków usłyszeli zarzuty w sprawie śmiertelnego pobicia 16-latka w Zamościu. Nastolatek został pobity we wtorek po południu. Napastnicy uderzali go rękoma i kopali po całym ciele. Mimo reanimacji ratownikom nie udało się uratować chłopaka.

W środę rano policja poinformowała o zatrzymaniu czterech osób - 17-latka i trojga 16-latków. W czwartek prokurator postawił pierwsze zarzuty. Według wstępnych ustaleń 17-latek miał zadać najwięcej ciosów, w tym ten, który doprowadził do śmierci. 

Artur Szykuła, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu, którego cytuje Interia, przekazał, że podejrzany usłyszał zarzut udziału w pobiciu pokrzywdzonego, a także zarzut pozbawienia życia. Nastolatek przyznał się do udziału w bójce, ale zaprzeczył pozbawieniu życia. Oskarżonemu grozi kara do 25 lat więzienia. Do sądu wpłynął wniosek o trzymiesięczny areszt. 

Dwie pozostałe osoby usłyszały zarzut udziału w pobiciu i zostali przekazani do dyspozycji Sądu Rodzinnego. Są w schronisku dla nieletnich. 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gigantyczny zysk PKN Orlen za 2022 rok. Skąd się wziął? Pytamy głównego ekonomistę PKN Orlen

Policja przekazała, że zgłoszenie o pobiciu dostała we wtorek ok godz. 16:00. - Na miejsce przybyła także karetka. Chłopiec był reanimowany, ale niestety zmarł. Badamy wszystkie okoliczności - mówiła st. asp. Katarzyna Szewczuk, zastępczyni rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Wesprzyj zbiórkę Fundacji PCPM na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii - przez >>stronę PCPM albo przez >>zbiórkę na Facebooku.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: