Kopał i dźgał psa widłami, a młodsza koleżanka wszystko nagrywała. 17-latek w rękach podlaskiej policji

Aleksandra Boryń
17-latek został zatrzymany za znęcanie się nad psem. Nastolatek kopał i dźgał zwierzę widłami. O całym zajściu policja dowiedziała się z internetu. Życiu psa na szczęście nic nie zagraża.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Szczuczyn w powiecie grajewskim. Tamtejsza policja dowiedziała się o znęcaniu nad psem z internetu. Na jednym z portali zamieszczono filmik, gdzie widać jak mężczyzna dźga psa widłami i go kopie - przekazała PAP oficer prasowa Sylwia Gosiewska z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. 

Dzięki komentarzom internautów szybko ustalono, kim jest sprawca. - Policja potwierdziła tożsamość mężczyzny, który był na nagraniu, a także 15-latki, która nagrywała całe zajście - wskazała Gosiewska.

Na miejsce zdarzenia został wezwany weterynarz. Pies został opatrzony, a jego życiu nic nie zagraża.

Kopał i dźgał psa widłami. 17-latkowi grozi więzienie

Nastolatek trafił do policyjnego aresztu, natomiast nastolatką ma się zająć sąd rodzinny. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a jeśli jest to przypadek znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, kara może sięgać 5 lat.

Więcej o: