Pędził 130 km/h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Za szaloną przejażdżkę słono zapłaci [NAGRANIE]

Funkcjonariusze grupy SPEED zatrzymali pirata drogowego, który pędził ponad 130 km/h i wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Na jego konto wpłynęło aż 30 punktów. Policja pokazała nagranie z akcji.

W poniedziałek (27 lutego) policjanci z grupy SPEED wzięli udział w akcji na drodze wojewódzkiej 708 w Kęblinach, pomiędzy Strykowem i Ozorkowem.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyprzedzał na przejściu dla pieszych pędząc 130 km/h

Pirat drogowy pędził 130 km/h w terenie zabudowanym

"27 lutego 2023 roku będąc na drodze W708 w miejscowości Kębliny mundurowi zauważyli, że kierującemu Audi ewidentnie bardzo się śpieszy. Pojazd poruszał się prędkością 130 km/h w obszarze zabudowanym, co więcej kierujący wyprzedzał inne auto na przejściu dla pieszych" - pisze mł. asp. Aneta Błędniak-Kałka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Kierowcą był 27-letni mieszkaniec Ozorkowa. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 4 tys. złotych i zatrzymali prawo jazdy. Na jego konto wpłynęło 30 punktów karnych.

Mieszkania na kredyt Mieszkania na kredyt "od Tuska". Ekspertka: Polacy są pragmatyczni

Policja przypomina, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych w naszym kraju. "Apelujemy do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie jej do warunków panujących na drodze" - piszą funkcjonariusze.

Więcej o: