IMGW wydało ostrzeżenia: "Należy zachować szczególną ostrożność". Alerty dla czterech województw

Synoptycy apelują o zachowanie ostrożności podczas poruszania się po drogach i chodnikach od środowego wieczora do czwartkowego poranka. Wszystko przez możliwość wystąpienia gołoledzi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował w tej sprawie ostrzeżenia dla czterech województw.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed opadami marznącymi na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Najbliższa noc (ze środy na czwartek, z 1 na 2 marca) może okazać się dość niebezpieczna. 

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Alerty IMGW. Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią. W nocy może zrobić się niebezpiecznie

Jak powiedział synoptyk Michał Folwarski, alerty zaczną obowiązywać od godziny 18 w środę (1 marca). - Ostrzeżenia zostały wydane dla czterech województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Na tych obszarach dziś wieczorem, w nocy, a także jutro rano, spodziewane są marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Należy więc zachować szczególną ostrożność, gdyż na drogach i chodnikach może być ślisko - powiedział Michał Folwarski.

Na północy i w kotlinach górskich mogą pojawiać się marznące mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Noc będzie mroźna: temperatura minimalna wyniesie od minus piętnastu stopni w Sudetach i minus dwunastu w Karpatach, przez minus siedem stopni na Śląsku, minus dwa stopnie w centrum i na wschodzie do dwóch stopni nad morzem.

Więcej aktualnych wiadomości pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Niskie temperatury, to prawdziwe utrapienie kierowcówProsty sposób na zastąpienie skrobaczki. Dodaj do wody ten jeden składnik

Pogoda na marzec. Pierwsze dni miesiąca będą w Polsce wyjątkowo chłodne

Jak pisaliśmy, początek marca w naszym kraju będzie wyjątkowo chłodny. Pogodę kształtować będzie wyż znad Wysp Brytyjskich, który będzie kierował w stronę Polski chłodne powietrze znad północnego Atlantyku. W pierwszych dniach miesiąca trafi do nas nawet powietrze znad Oceanu Arktycznego. Na przyjście termicznej wiosny przyjdzie nam więc jeszcze poczekać. 

Grzyby - zdjęcie ilustracyjneGrzyby w zimie? Tak, to możliwe. Te gatunki znajdziesz teraz w lesie

Więcej o: