Zamość. Śmiertelne pobicie 16-latka. Policja zatrzymała cztery osoby

Policja zatrzymała cztery osoby w sprawie śmiertelnego pobicia 16-latka w Zamościu. To jeden 17-latek i troje 16-latków (trzech nastolatków i jedna nastolatka). Pochodzą z Zamościa, Starego Zamościa i Nielisza w województwie lubelskim.

Wiadomość o zatrzymaniu czterech osób w sprawie śmiertelnego pobicia w Zamościu potwierdziła policja. St. asp. Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu podaje, że wśród zatrzymanych jest 17-latek, który trafił do policyjnego aresztu i trzej 16-latkowie. Funkcjonariusze ustalili dane nastolatków po rozmowach z okolicznymi mieszkańcami i analizie nagrań z monitoringu miejskiego.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Chiny wspierają zbrojnie i wywiadowczo Rosję? Dr Przychodniak: Myślę, że tak

Zamość. Śmiertelne pobicie 16-latka. Policja zatrzymała cztery osoby

Nastolatek został pobity we wtorek po południu. Napastnicy uderzali go rękoma i kopali po całym ciele. Mimo reanimacji ratownikom nie udało się uratować 16-latka.

- Zgłoszenie o tym tragicznym zdarzeniu otrzymaliśmy około godziny 16. Na miejsce przybyła także karetka. Chłopiec był reanimowany, ale niestety zmarł. Badamy wszystkie okoliczności - przekazała w rozmowie z "Kurierem Lubelskim" st. asp. Katarzyna Szewczuk, zastępczyni rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Wyjaśniamy wszystkie okoliczności i poszczególna role osób biorących udział w tym zdarzeniu. Czynności wykonujemy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

- przekazała st. asp. Katarzyna Szewczuk.

Wesprzyj zbiórkę Fundacji PCPM na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii - przez >>stronę PCPM albo przez >>zbiórkę na Facebooku.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: