Wybuch w KGP. "Prace remontowe we własnym zakresie". Ile kosztują? "Nie jest możliwe wskazanie"

W grudniu ubiegłego roku w budynku Komendy Głównej Policji doszło do eksplozji jednego z prezentów, które komendant otrzymał podczas wizyty w Ukrainie. Policja podkreśla, że podczas zajścia nie doszło do uszkodzenia elementów konstrukcyjnych stropu czy budynku. Konkretnych kosztów prac remontowych, które będą musiały zostać przeprowadzone, podać jednak nie chce.

We wtorek 28 lutego obradowała sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych. Na tajnym posiedzeniu poruszana była sprawa wybuchu granatnika w siedzibie Komendy Głównej Policji. - Wiedza, którą uzyskaliśmy, nie poszerzyła naszego horyzontu - przekazał dziennikarzom szef komisji AiSW Wiesław Szczepański, jak cytuje Polska Agencja Prasowa. Tymczasem "Dziennik" postanowił dowiedzieć się, ile wyniosą prace remontowe przeprowadzone w budynku KGP po eksplozji.

Zobacz wideo Gen. Rapacki: Myślę, że gen. Szymczyk chce, żeby wyjaśniono zdarzenie z granatnikiem

Ile kosztował wybuch w KGP? "Najwyraźniej policja tej kwoty wskazać nie chce"

Redakcja "Dziennika" wystosowała pytania do Komendy Głównej Policji. Podkomisarz Michał Gaweł z Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przekazał, że "na chwilę obecną nie jest możliwe wskazanie kosztów poniesionych" w związku z pracami remontowymi, które mają być prowadzone przez KGP "we własnym zakresie". Rzecznik komendanta głównego policji już wcześniej zaznaczał, że szkody spowodowane zdarzeniem "są niewielkie" i "zostaną naprawione w ramach własnych możliwości przez pracowników Biura Logistyki".

"Takie tłumaczenie wydaje się jednak wątpliwe, ponieważ do naprawy potrzebne są konkretne materiały i konkretna liczba roboczogodzin pracowników, a to wszystko można zsumować. Najwyraźniej policja tej kwoty wskazać nie chce. Nie wiemy więc, czy było to kilka, kilkanaście, czy wręcz kilkadziesiąt tysięcy złotych" - komentuje sama gazeta.

Według słów podkomisarza Gawła podczas eksplozji nie zostały uszkodzone żadne elementy konstrukcyjne stropu ani budynku. - Zostały naruszone jedynie elementy wypełniające strop i nie ma to wpływu na bezpieczeństwo konstrukcji budynku - podkreślił. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Posiedzenie komisji AiSW ws. wybuchu w Komendzie Głównej Policji

Wtorkowe posiedzenie komisji, dotyczące eksplozji w Komendzie Głównej Policji, nie przyniosło natomiast odpowiedzi na wiele pytań, mimo że sama dyskusja trwała trzy godziny. Jak wyjaśnił jej szef Wiesław Szczepański, "państwo zasłaniają się w tej chwili kwestią dotyczącą postępowania prokuratorskiego". Dodał przy tym, że wszystkie dowody są elementem śledztwa prokuratorskiego i zgodnie z prawem stanowią tajemnicę śledztwa. Dziennikarze nie mieli dostępu do posiedzenia. 

Więcej o: