Zabójstwo Pawła Adamowicza. Sąd wydał wyrok ws. organizacji finału WOŚP

Wyroki w zawieszeniu lub uniewinnienie - takie kary orzekł Sąd Rejonowy w Gdańsku w sprawie organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku w 2019 r., podczas którego zamordowano prezydenta miasta Pawła Adamowicza.

Były właściciel agencji i szef ochrony finału WOŚP dostali kary więzienia w zawieszeniu - o wyroku informuje Polska Agencja Prasowa, którą cytuje m.in. polsatnews.pl. Pozostali oskarżeni w sprawie organizacji imprezy ze stycznia 2019 r. to dwaj policjanci, gdański urzędnik oraz dwie osoby z regionalnego centrum wolontariatu. Wszyscy oni zostali uniewinnieni.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wiceminister klimatu i środowiska a rozwiązania proekologiczne. Ozdoba: To jest baju, baju dla frajerów często

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Sąd wydał wyrok ws. organizacji finału WOŚP

Sąd Rejonowy w Gdańsku orzekł wobec Gracjana Z., byłego właściciela agencji ochrony "Tajfun" pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Na taką samą karę został skazany Dariusz S., były dyrektor agencji.

Sąd uznał, że obaj oskarżeni nieumyślnie narazili uczestników koncertu WOŚP na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia

- podaje Radio Gdańsk. Prokuratura żądała kar w zawieszeniu, grzywien oraz zakazów wykonywania zawodów. W przypadku Dariusza S. wnioskowała o rok bezwzględnego pozbawienia wolności. Obrońcy wnioskowali o uniewinnienie.

Gdańsk. Proces oskarżonego o zabójstwo Pawła Adamowicza

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 r. w wyniku ran odniesionych po ataku nożownika na scenie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.

W procesie karnym oskarżonym jest Stefan W. Śledczy zarzucili mu dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także o popełnienie przestępstwa zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Proces rozpoczął się 28 marca 2022 r. po trzech latach śledztwa. 

Oba przestępstwa oskarżony popełnił w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy. Grozi mu od 12 lat do dożywotniej kary więzienia.

Wesprzyj zbiórkę Fundacji PCPM na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii - przez >>stronę PCPM albo przez >>zbiórkę na Facebooku.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: