Ksiądz zmarł podczas mszy. "Mimo udzielonej pomocy nie udało się go uratować"

Podczas niedzielnej mszy w Sobocie (woj. łódzkie) w jednym z kościołów doszło do tragedii. Proboszcz parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła ks. Mirosław Krzeszewski zmarł w trakcie nabożeństwa, mimo reanimacji. Miał 63 lata.

O śmierci księdza poinformowali strażacy z Łowicza - podaje portal i.pl. "Dziś podczas Mszy Świętej zmarł proboszcz parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sobocie - ksiądz mgr Mirosław Krzeszewski. Mimo udzielonej pomocy nie udało się go uratować. Miał 63 lata" - czytamy na facebookowym profilu Alarmowy Łowicz. 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Odwiedziliśmy przedmieścia Kijowa. Ślady wojny są widoczne niemal na każdym kroku

Sobota. Parafia żegna swojego proboszcza

Informację o śmierci księdza potwierdziła także parafia: "Odszedłeś, głosząc Chrystusa… Dziękujemy za Twoją posługę… Spoczywaj w pokoju".

"Dziś podczas sprawowania Mszy Świętej zmarł ksiądz Mirosław Krzeszewski, proboszcz parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sobocie. Ksiądz Mirosław prowadził u nas w parafii ostatnie rekolekcje adwentowe. Pamiętajmy o księdzu w naszych modlitwach!" - napisała z kolei parafia św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Górze Świętej Małgorzaty. 

Wesprzyj zbiórkę Fundacji PCPM na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii - przez >>stronę PCPM albo przez >>zbiórkę na Facebooku.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: