Pogoda. Arktyczne powietrze nadciąga nad Polskę. Znów silnie powieje nad morzem

Za sprawą niżu nad Polskę nadciągnie zimne, arktyczne powietrze, a słupki temperatur spadną nocą do - 10 kresek. W górach i nad morzem znów silnie powieje. Na szczytach Karkonoszy możliwe podmuchy do 80-100 km/h.

Nad Polskę nadciąga zimne, niżowe powietrze z centrum nad północno-zachodnią Rosją - informuje TVN Meteo. Powietrze arktyczne pozostanie nad naszym krajem w najbliższych dniach. Lokalnie pojawiać będą się opady śniegu i deszczu ze śniegiem. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

"W poniedziałek wyż znad Wysp Brytyjskich sięgnie po Morze Czarne. W rozpogodzeniach temperatura nocami spadać może mocno poniżej 0 stopni Celsjusza, do -5/-10 st. C, a w górach do -15 st. C" - opisują meteorolodzy.

Silny wiatr nad morzem i w górach. W Karkonoszach do 100 km/h

Nad morzem powieje przeważnie dość silny, porywisty, północny i północno-zachodni wiatr. W porywach może osiągać 70 km/h. W pozostałej części Polski podmuchy będą łagodne i umiarkowane. Szczególnie silnie powieje w górach na szczytach Karkonoszy do 80-100 km/h. Dodatkowo silny i porywisty wiatr wraz z opadami śniegu w górach powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne - podają synoptycy ze strony fanipogody.pl.

Władimir Putin (zdj. ilustracyjne)Zełenski: "Putin zostanie zabity przez własne otoczenie". To samo mówi inny polityk

Więcej o: