Wypadek po zajęciach strzeleckich na poligonie. Ranni żołnierze GROM, jeden w stanie ciężkim

"Na poligonie jednostki GROM w Rembertowie doszło w czwartek do bardzo poważnego wypadku, w którym ucierpiało dwóch żołnierzy" - podaje Onet.
Zobacz wideo Odwiedziliśmy przedmieścia Kijowa. Ślady wojny są widoczne niemal na każdym kroku

Jak informuje Onet, do wypadku doszło po zajęciach strzeleckich jednego z zespołów bojowych GROM. Według portalu miał wówczas nastąpić niekontrolowany wystrzał z broni kalibru około 8 mm. W wyniku zdarzenia rannych zostało dwóch żołnierzy - jeden z nich doznał poważnych obrażeń.

Obaj poszkodowani zostali przewiezieni do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. Żołnierz, który został poważnie ranny, przeszedł tam wielogodzinną operację. Obecnie jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Na miejscu pracowała Żandarmeria Wojskowa oraz prokuratur.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

40-latka doprowadziła do śmiertelnego wypadku. Zatrzymano ją po kilku miesiącach poszukiwań na terenie PolskiPolka przed niemieckim sądem. Jest oskarżona o morderstwo w wyścigu

Elitarna jednostka wojskowa

Jak czytamy na stronie MON, tworzenie jednostki rozpoczęto w 1990 roku, wykorzystując najlepsze doświadczenia zagraniczne, zwłaszcza z USA i Wielkiej Brytanii. Oficjalnie pod nazwą GROM jednostka została powołana do życia 13 lipca 1990 roku. Jej pierwszym dowódcą został podpułkownik Sławomir Petelicki.

Od początku istnienia Jednostka Wojskowa GROM zdobywała doświadczenia w misjach bojowych w różnych rejonach świata. Żołnierze jednostki są gotowi do prowadzenia działań specjalnych w każdych warunkach klimatycznych i geograficznych, do czego przygotowują się w trakcie bardzo wymagających szkoleń specjalistycznych i morderczego treningu codziennego. Doświadczenia i wnioski z misji, powodują, że system szkolenia Jednostki jest nieustannie modyfikowany, aktualizowany oraz dostosowywany do odpowiedzi na zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego.

Żołnierze GROM nabywali doświadczenie podczas działań bojowych na Haiti, Bałkanach, Kuwejcie, Zatoce Perskiej, Afganistanie i Iraku.

Dniepr"Słyszymy eksplozje, wszystkie te dźwięki z Nikopola, z Margańca"

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: