Prowadził sprawę Madeleine McCann. Zabrał głos ws. Julii W. i danych biometrycznych zaginionej

- Myślę, że to oszustwo, ale nie mogę tego mówić bez dowodów - powiedział były śledczy, który prowadził sprawę zniknięcia Madeleine McCann. Jak dodał, przeszukał dane biometryczne i wątpi w to, że 21-letnia Polka jest zaginioną dziewczynką.
Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Kilka dni temu 21-latka z Wrocławia, przedstawiająca się jako Julia Faustyna, zaczęła publikować na Instagramie wpisy, nagrania i zdjęcia, które mają dowodzić tego, że to ona może być zaginioną dziewczynką. Kobieta chciała skontaktować się z rodzicami Madeleine, aby przeprowadzić testy DNA.

Madeleine McCann Polka uważa, że może być Madeleine McCann. Jest reakcja policji

Były śledczy: Myślę, że to oszustwo

Francisco Marco, były śledczy, który prowadził sprawę zniknięcia dziecka i były dyrektor agencji detektywistycznej Método 3, w rozmowie z katalońską stacją RAC1 powiedział, że wątpi w to, iż Julia jest zaginioną dziewczynką. - Przeszukałem dane biometryczne i nie ma podobieństwa do cech Madeleine. Myślę, że to oszustwo, ale nie mogę tego mówić bez dowodów - zaznaczył.

Były śledczy zauważył, że Julia "skontaktowała się z policją i nikt nie zwrócił na nią uwagi". - Potem założyła konto na Instagramie, na którym ma teraz tysiące obserwujących [obecnie ponad milion - red.], podczas gdy wcześniej miała ich bardzo niewielu. Najbardziej logiczną rzeczą byłoby odnalezienie jej [biologicznej] rodziny, a nie szukanie McCannów w sieci i zwiększanie liczby obserwujących - powiedział Francisco Marco.

"Oczywiste jest, że Julia nie jest Maddie"

W czwartek redakcja portalu Gazeta.pl ustaliła, iż dolnośląska policja wyklucza, by 21-letnia Julia W. była zaginioną Madeleine McCann.

Dzień wcześniej bliscy Polki wydali oświadczenie, w którym podkreślili, że Julia to ich "córka, wnuczka, siostra, siostrzenica, kuzynka i pasierbica". Zaznaczyli, że dysponują zdjęciami i wspomnieniami. "Zawsze staraliśmy się rozumieć wszelkie sytuacje, które działy się z Julią. Liczne terapie, leki, psychologowie i psychiatrzy - to wszystko Julka miała zapewnione. Nie była pozostawiona sama sobie. (...) Zawsze chciała być popularna. To, co teraz się dzieje, dało jej 1 milion obserwujących. Boimy się, jak Julia udźwignie to, co nieuniknione. Internet nie zapomina, a oczywiste jest, że Julia nie jest Maddie" - napisała rodzina 21-latki.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Sprawa Madeleine McCann. Rodzice Julii, która podaje się za zaginioną dziewczynkę, zaprzeczają. 'Julia nie jest Maddie' Sprawa Madeleine McCann. Rodzice Julii zaprzeczają. "Julia nie jest Maddie"

Sprawa Madeleine McCann. Zaginęła podczas wakacji w Portugalii 

Madeleine McCann zaginęła w maju 2007 roku, kiedy wraz z rodzicami i rodzeństwem przebywała na wakacjach w Portugalii. Czteroletnia dziewczynka zniknęła z pokoju hotelowego, podczas gdy jej rodzice byli na kolacji w restauracji znajdującej się kilka metrów dalej.

Głównym podejrzanym w sprawie uprowadzenia i zabójstwa dziewczynki jest niemiecki pedofil Christian B., który w latach 1995-2007 regularnie jeździł do Algarve, w tym do kurortu, w którym zaginęła Madeleine. Mężczyzna już wcześniej skazywany był za przestępstwa na tle seksualnym. Miał dorywczo pracować w gastronomii i włamywać się do pokoi hotelowych gości

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: