Sprawa Madeleine McCann. 21-letnia Polka uważa, że może być zaginioną. Mamy komentarz policji

Dolnośląska policja wyklucza, by 21-letnia Julia W. była zaginioną w 2007 r. Madeleine McCann - ustalił portal Gazeta.pl. Kobieta od kilku dni w materiałach udostępnianych w sieci twierdzi, że to ona może być kluczem do rozwiązania tajemniczej sprawy. Jednak według policjantów nie wskazują na to żadne dowody.

4-letnia Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku podczas rodzinnych wakacji w Portugalii. Do tej pory śledztwo dotyczące zaginięcia dziewczynki nie zostało zamknięte. W sprawie jest jeden główny podejrzany.

Polka uważa, że może być Madeleine McCann. 21-letnia Julia publikuje na Instagramie

Przed kilkoma dniami 21-latka z Wrocławia, która w sieci przedstawia się jako Julia Faustyna, zaczęła publikować na Instagramie wpisy, nagrania i zdjęcia, które mają dowodzić tego, że to ona może być zaginioną dziewczynką.

Kobietę obserwuje już ponad 1,1 mln użytkowników.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

21-latka przyznaje, że nie jest pewna, czy rzeczywiście jest zaginioną przed laty Madeleine McCann, dlatego bardzo zależy jej na przeprowadzeniu testów DNA.

Nasza redakcja skontaktowała się w środę rano zarówno z brytyjską Metropolitan Police, jak i przedstawicielami oficjalnej kampanii poszukiwawczej Madeleine. W obu przypadkach odmówiono nam komentarzy na temat 21-letniej Polki.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Polka zaginioną Madeleine? Policja: Wykluczamy, że ta wersja jest prawdziwa

W środę po południu bliscy młodej kobiety wydali oświadczenie za pośrednictwem facebookowego profilu "Zaginieni przed laty". Podkreślili, że Julia to ich "córka, wnuczka, siostra, siostrzenica, kuzynka i pasierbica". Podkreślili, że dysponują zdjęciami i wspomnieniami.

Funkcjonariusze US Border Partol przy płocie na granicy z Meksykiem. San Diego, 21 listopada 2018 Rosjanie forsują granicę USA z Meksykiem. Wzrost aż o 4560 proc.

Rodzina 21-latki twierdzi, że kobieta "kłamie i manipuluje" i nie przyjmuje regularnie leków przepisanych przez psychiatrów. Bliscy poinformowali także, że przekazali niezbędne dokumenty Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

- Czynności wykonane przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji na tym etapie zaprzeczają wersji przedstawionej przez tę kobietę. Czynności co prawda trwają, ale już teraz można wykluczyć, że ta wersja jest prawdziwa - przekazał portalowi Gazeta.pl w czwartek rano mł. asp Paweł Noga z KWP we Wrocławiu.

Jak zaznaczył funkcjonariusz, rodzina przedstawiła dokumentację, m.in. akt urodzenia Julii.

Sprawa Madeleine McCann. Rodzice Julii, która podaje się za zaginioną dziewczynkę, zaprzeczają. 'Julia nie jest Maddie' Sprawa Madeleine McCann. Rodzice Julii zaprzeczają. "Julia nie jest Maddie"

Sprawa Madeleine McCann. Zaginęła podczas wakacji w Portugalii 

Madeleine McCann zaginęła w maju 2007 r., kiedy wraz z rodzicami i rodzeństwem przebywała na wakacjach w Portugalii. Czteroletnia dziewczynka zniknęła z pokoju hotelowego, podczas gdy jej rodzice byli na kolacji w restauracji znajdującej się kilka metrów dalej.

Głównym podejrzanym w sprawie uprowadzenia i zabójstwa dziewczynki jest niemiecki pedofil Christian B. Christian B. w latach 1995-2007 regularnie jeździł do Algarve, w tym do kurortu, w którym zaginęła Madeleine. Mężczyzna już wcześniej skazywany był za przestępstwa na tle seksualnym. Miał dorywczo pracować w gastronomii i włamywać się do pokoi hotelowych gości.

Zaginięcie Madeleine McCann. Podejrzany Niemiec z kolejnym nakazem aresztowania Zaginięcie Madeleine McCann. Podejrzany z kolejnym nakazem aresztowania

Więcej o: