Kiedy Joe Biden odlatuje? Wizyta prezydenta USA w Polsce powoli dobiega końca [HARMONOGRAM]

Joe Biden ma spotkać się w środę w Warszawie z sekretarzem generalnym NATO i przywódcami krajów Bukaresztańskiej Dziewiątki, czyli państw wschodniej flanki Sojuszu. Kiedy prezydent USA wróci do Waszyngtonu?

Samolot z prezydentem USA na pokładzie wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie w poniedziałek po godzinie 23. We wtorek (21 lutego) Joe Biden spotkał się z Andrzejem Dudą i wygłosił przemówienie w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim.

Zobacz wideo Po wizycie w Kijowie Joe Biden przyjechał do Polski. Spotkał się m.in. z Andrzejem Dudą

Joe Biden w Polsce. Kiedy prezydent USA odlatuje do Waszyngtonu?

Harmonogram wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce zakłada także udział w środowym Nadzwyczajnym Szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki. Sesja plenarna prezydentów B9 ma rozpocząć się o godzinie 14:40. Joe Biden ma także spotkać się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem oraz pracownikami amerykańskiej ambasady w Polsce. 

Xi Jinping wybiera się do Moskwy... Na zdjęciu: spotkanie Putina z chińsklim prezydentem w Pekinie, 4 lutego 2022 r.Chiny mają swój plan pokojowy dla Ukrainy. Bloomberg ujawnił kilka szczegółów

W komunikacie opublikowanym przez Biały Dom zaznaczono, że spotkanie to ma "potwierdzić niezachwiane wsparcie Stanów Zjednoczonych dla bezpieczeństwa Sojuszu". Po południu w środę prezydent USA ma odlecieć do Waszyngtonu. Według informacji Onetu wylot do bazy Andrews w Stanach Zjednoczonych zaplanowany jest na godzinę 17:15.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Agata Kornhauser-DudaDlaczego Agata Duda nie powitała prezydenta USA?

Joe Biden weźmie udział w szczycie B9 w Warszawie

Na rozmowy w Pałacu Prezydenckim zaproszono prezydentów m.in. Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Węgier i Bułgarii. Gospodarzami spotkania będą prezydenci Polski i Rumunii czyli krajów, które są założycielami grupy B9. Podczas szczytu politycy mają omówić aktualny stan bezpieczeństwa na wschodniej flance Sojuszu i rozmawiać o kolejnych wzmocnieniach, czyli m.in. o kolejnych oddziałach wojsk, które mają przyjechać na wschód na mocy postanowień szczytu NATO w Madrycie.

Kraje grupy B9 od miesięcy apelują do NATO i USA o dalsze wzmocnienie bezpieczeństwa. Polski prezydent Andrzej Duda mówił w ostatnich tygodniach, że Polska chętnie widziałaby na swoim terenie nowe magazyny amunicji.

Prezydent Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda podczas przemówienia prezydenta Joe BidenaJoe Biden zwrócił się do Agaty Korhauser-Dudy. "Pierwsza Damo, kochamy cię"

Więcej o: