Gdzie oglądać transmisję z wizyty Bidena w Polsce? Przemówienie prezydenta USA będzie emitowane na żywo

Prezydent USA Joe Biden odwiedził Polskę. We wtorek Biden spotka się z Andrzejem Dudą, a później wygłosi przemówienie do Polaków w Arkadach Kubickiego, w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Gdzie będzie można oglądać relację z wizyty?

Joe Biden wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie po godzinie 23 w poniedziałek 20 lutego, po długiej podróży kończącej niezapowiedzianą wizytę w Kijowie. We wtorek o 12:50 prezydent USA zostanie oficjalnie powitany na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, a po godzinie 17 wygłosi przemówienie w ogrodach Zamku Królewskiego. Gdzie będzie można je oglądać?

Zobacz wideo Piekarski o wizycie Bidena w Kijowie: Myślę, że to była niespodzianka dla Moskwy

Przemowa Joego Bidena. Gdzie oglądać transmisję na żywo?

Oficjalnym nadawcą telewizyjnym spotkania prezydenta USA z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim, a także przemówienia Bidena i Szczytu Bukaresztańskiej Dziewiątki została Telewizja Polska. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, specjalne wydanie z wizyty emitowane jest na antenie TVP Info od godziny 6:00 we wtorek. Przemówienie Bidena będziemy mogli obejrzeć na żywo od godziny 17 na TVP1, TVP Info oraz TVP Polonia. Relacje z wydarzeń będą emitowane także w TVP World i w mediach społecznościowych. 

Transmisja z ceremonii oficjalnego powitania Bidena prowadzona będzie także na Facebooku i Twitterze Biura Prasowego KPRM:

Relacje z wizyty Bidena emitowaną będą jednak także na innych kanałach. "Reporterzy 'Faktów' TVN, TVN24 i TVN24 BiS będą relacjonować to historyczne wydarzenie w telewizji i Internecie" - zapewnia TVN24. W Gazeta.pl o wizycie prezydenta USA w Polsce można czytać na żywo tutaj:

Prezydent USA Joe Biden w podróży z Kijowa do Warszawy. 20 lutego 2023 r. Joe Biden w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki, którego współgospodarzem będzie prezydent Polski, odbędzie się 22 lutego. Powitanie gości zaplanowane jest na godzinę 14:10, o 14:40 rozpocząć ma się sesja plenarna Prezydentów B9. Przewodnictwo B9 pełni obecnie Słowacja.

"TVP jako host broadcaster wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych produkuje sygnał dla wszystkich stacji telewizyjnych na świecie z najważniejszych punktów wizyty i będzie ściśle współpracować z US POOL, które składa się z pięciu najważniejszych stacji amerykańskich: CNN, FOX, CBS, NBC, ABC" - czytamy w PAP.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bukaresztańska Dziewiątka w Warszawie, 8.06.2018 r. Joe Biden w Polsce. Prezydent USA weźmie udział w spotkaniu B9

Wizyta Bidena w Polsce

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz powiedział, że najważniejszym tematem rozmów podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z jego amerykańskim odpowiednikiem będzie kwestia wzmacniania bezpieczeństwa Polski. W TVP Info Marcin Przydacz mówił, jak będzie przebiegała wizyta amerykańskiego prezydenta w Warszawie. - Najpierw rozmowy będą odbywały się w cztery oczy, a później w szerszym formacie. Poza tematem bezpieczeństwa prezydenci będą rozmawiać o sytuacji na Ukrainie i polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej - podkreślił.

Prezydent USA Joe Biden w podróży z Kijowa do Warszawy. 20 lutego 2023 r. Niemcy o wizycie Joe Bidena w Polsce. "Warszawa jest nowym Berlinem"

Więcej o: