Cyklon Ulf nadciąga nad Polskę. Będzie niebezpiecznie: huragan, trąby powietrzne i burze

Zmierzający w kierunku Polski cyklon Ulf przyniesie silne wichury, które będą bardzo niebezpieczne. Na Śnieżce może wiać nawet 150-200 km/h. Nad Bałtykiem prognozowany jest huragan, a także sztorm - 12 st. w skali Beauforta.

Jak podaje serwis dobrapogoda.pl, do Polski zbliża się groźny cyklon Ulf. To głęboki niż, który spowoduje silne załamanie pogody, w tym wystąpienie niszczącej wichury między 17 a 19 lutego 2023.

Synoptycy IMGW ostrzegają, że wiatr nad morzem miejscami może przekroczyć 125 km/h, są to już porywy huraganowe. Na Bałtyku przewidywany jest sztorm - 12 st. w skali Beauforta.

"W związku z tym, że na początku wiatr huraganowy będzie z kierunku północnego, północno-zachodniego, fale będą się mocno rozbijały o wybrzeże, jednocześnie wpychając wodę w głąb lądu" - opisują meteorolodzy.

Zobacz wideo Protesty przeciwko farmom wiatrowym? Gajowiecki: Takie sytuacje się nie pojawią

Ze względu na tak niebezpieczną pogodę w Prognozie Niebezpiecznych Zjawisk Meteorologicznych zawarto informację o możliwości wystawienia w piątek i w sobotę ostrzeżeń przed silnym wiatrem ze stopniem drugim, a dla rejonów nadmorskich nawet ze stopniem trzecim.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

W górach prędkość wiatru może sięgać 200 km/h

Synoptycy z portalu fanipogody.pl informują, że najsilniej powieje w polskich górach - ze szczególnym uwzględnieniem szczytów Sudetów i "polskiej królowej wichur", czyli Śnieżce, która często notuje najwyższe porywy wiatru. Tam może wiać nawet 150-200 km/h. W pasmach górskich sypnie śniegiem. Przybędzie od 10 do 15 cm śniegu.

IMGW ostrzega, że mogą także wystąpić burze, a nawet trąby powietrzne. Prawdopodobieństwo jest niewielkie i wynosi poniżej 10 proc., ale jednak wskaźniki się uaktywniły.

Władimir PutinKwaśniewski wskazuje, kto może wpłynąć na Putina. "Tylko ci dwaj przywódcy"

Więcej o: