Czy prezydent Ukrainy spotka się z Donaldem Tuskiem? "Ściganie się z rządem jest niepotrzebne"

W związku z tym, że prezydent USA Joe Biden przybędzie z wizytą do Polski, niewykluczony jest także przyjazd ukraińskiej głowy państwa - Wołodymyra Zełenskiego. Doszłoby wtedy do spotkania prezydentów trzech państw. W programie "Tłit" posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna opowiedziała o możliwości spotkania się prezydenta Ukrainy z Donaldem Tuskiem.

"Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, niebawem oficjalną wizytę w Polsce złoży prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski" - napisano we wtorek na łamach "Dziennika Gazety Prawnej". W związku z tymi doniesieniami prowadzący program Wirtualnej Polski "Tłit" zapytał posłankę PO o możliwość spotkania się w Polsce Donalda Tuska z ukraińskim prezydentem

Zobacz wideo Dojdzie do spotkania 3 prezydentów? "Może być to czynnik tworzący nowy ład w tej części świata"

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Czy prezydent Ukrainy spotka się z Donaldem Tuskiem?

Michał Wróblewski w rozmowie z posłanką Platformy Obywatelskiej Izabelą Leszczyną spytał o możliwość spotkania się Donalda Tuska z Wołodymyrem Zełenskim w trakcie jego pobytu w Polsce. Dziennikarz podkreślił także, że szef PO w ciągu ostatniego roku nie pojechał do Ukrainy i nie spotkał się z tamtejszym prezydentem. 

- Można chcieć się ogrzewać w świetle kamer, stojąc u boku bohatera dzisiejszych czasów, prezydenta Zełenskiego. Pytanie, czy to pomaga Zełenskiemu i Ukrainie? - stwierdziła polityczka. Posłanka oświadczyła, że Platforma Obywatelska była partią, która jako pierwsza "widziała Ukrainę w rodzinie państw demokratycznych". Odniosła się także do obecnej postawy polityków PO, którzy w Parlamencie Europejskim poruszają kwestie wschodniego sąsiada.

- Zapewniam, że premier Donald Tusk w swoich nieformalnych rozmowach w Brukseli robi to także. Ściganie się z rządem, który ma na to wszystkie środki, w kwestii tego, kto częściej spotka się z Zełenskim, byłoby niepotrzebne - skwitowała Izabela Leszczyna. Podkreśliła także, że PO od początku wspiera rząd w działaniach proukraińskich. 

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

 

Oficjalna wizyta prezydenta Ukrainy w Polsce

Prezydent Ukrainy odwiedził Polskę 22 grudnia 2022 r., kiedy wracał z wizyty z prezydentem USA. Spotkał się wówczas w Rzeszowie z Andrzejem Dudą. Była to nieoficjalna wizyta. Kolejne takie spotkanie miało miejsce 9 lutego 2023 r., także w Rzeszowie. "Dziennik Gazeta Prawna" podkreśla, że następne spotkanie prezydentów ma mieć charakter oficjalny. 

Więcej o: