Czy obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona? Niemal 60 proc. Polaków nie ma wątpliwości

Prawie 60 proc. Polaków jest przeciwnych przywróceniu obowiązkowej służby wojskowej - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "DGP". Takiego zdania jest zarówno ponad połowa zwolenników opozycji, jak i partii rządzącej.
Zobacz wideo Czy działania ministerstwa obrony realnie wpływają na wzmocnienie polskiej armii?

Uczestnicy badania United Surveys przeprowadzonego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" zostali zapytani o to, czy ich zdaniem w Polsce powinna zostać przywrócona obowiązkowa służba wojskowa.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Władimir PutinRosja szykuje się do ataku z powietrza? "FT": Gromadzi samoloty na granicy

Czy w Polsce powinna zostać przywrócona obowiązkowa służba wojskowa?

Za takim rozwiązaniem opowiada się 20,1 proc. respondentów. Uważają oni jednak, że służba powinna zostać przywrócona tylko dla mężczyzn. Nieco mniej ankietowanych, bo 18,7 proc., wskazuje, że rozwiązanie to powinno dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Najwięcej zwolenników pomysł ten - aby służba obowiązywała bez względu na płeć - znajduje wśród mieszkańców wsi - 32 proc. W największych miastach stanowią oni z kolei odsetek 9 proc. Z sondażu wynika, że 49 proc. osób zarabiających między 1 tys. a 1,9 tys. złotych netto oraz 44 proc. osób bez dochodów popiera ten pomysł, o ile dot. on wyłącznie mężczyzn.

Z kolei 58,5 proc. badanych jest przeciwnych przywróceniu obowiązkowej służbie wojskowej. Propozycji tej nie popiera 63 proc. sympatyków opozycji i 56 proc. zwolenników partii rządzącej.

Badanie zostało przeprowadzone przez United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" w dniach 3-4 lutego na próbie 1000 osób.

Bunt rezerwistów z obwodu kaliningradzkiegoBunt rezerwistów z obwodu kaliningradzkiego. "Jesteśmy prowadzeni na rzeź"

Więcej o: