Lublin. Wikariusz nagrywał nagiego mężczyznę w toalecie. Grozi mu 5 lat więzienia

37-letni wikariusz z Lublina został zatrzymany przez policję w jednej z galerii handlowych. Usłyszał zarzut usiłowania utrwalania nagiego wizerunku mężczyzny w toalecie. Grozi mu za to 5 lat pozbawienia wolności.

Wikariusz miał próbować utrwalić telefonem komórkowym nagi wizerunek innego mężczyzny, który przebywał w toalecie. Jak informuje Radio ZET nadkom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, został on bardzo szybko zatrzymany.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Tuż za nim jechał radiowóz

Lublin. Ksiądz próbował nagrać w toalecie nagiego mężczyznę

37-latek został już przesłuchany. Nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności - informuje nadkom. Gołębiowski w rozmowie z Radiem ZET.

Z nieoficjalnych ustaleń stacji wynika, że policjanci zabezpieczyli sprzęty elektroniczne należące do mężczyzny. To dwa telefony komórkowe i komputer przenośny. Śledczy nie wykluczają, że podobnych sytuacji z udziałem 37-latka mogło być więcej. Funkcjonariusze wciąż prowadzą czynności w tej sprawie i zbierają kolejne dowody.

Zdjęcie ilustracyjne. Władimir Putin w pociągu Putin jeździ osobistym pociągiem pancernym. "Nie da się go wyśledzić"

Zaledwie przed trzema dniami opisywaliśmy w Gazeta.pl sprawę księdza Jacka W., proboszcza parafii w Dąbrówce Królewskiej niedaleko Grudziądza. Duchowny został zatrzymany przez policję, a następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmnie.

Zawiadomienie dotyczyło molestowania, którego duchowny miał się dopuszczać, gdy był wikarym w kościele w gminie Unisław. Według lokalnych dziennikarzy zawiadomienia nie złożył pokrzywdzony ani jego rodzice. Prokuratura nie zdradza szczegółów śledztwa.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: 

Ksiądz (zdjęcie ilustracyjne) Ksiądz proboszcz z parafii niedaleko Grudziądza oskarżony o gwałt

Więcej o: