Czchów. Media: Zderzyły się dwa busy i ciężarówka. Nie żyją dwie osoby, kilka jest rannych

Nad ranem w Czchowie w województwie małopolskim doszło do groźnego wypadku, w którym zderzyły się dwa busy i ciężarówka. RMF FM podaje, że zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych. Pojazdy zderzyły się na drodze krajowej nr 75, między Brzeskiem a Nowym Sączem.

O wypadku informuje RMF FM. Pierwsze doniesienia mówiły o ośmiu rannych. Po kilkunastu minutach rozgłośnia podała, że dwie osoby nie żyją, a rannych jest co najmniej siedem.

Dwie osoby były zakleszczone w pojazdach. Na odcinku, gdzie doszło do zderzenia, trasa między Brzeskiem a Nowym Sączem jest zablokowana. O przebiegu akcji ratunkowej informują ratownicy z Brzeska. 

Dwie osoby, zakleszczone, strażacy ewakuują z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Droga całkowicie zablokowana, zachowajcie ostrożność!

- apelują do kierowców.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Na miejscu wypadku pracują strażacy z Czchowa, Brzeska, Jurkowa i Tymowej oraz zespół ratownictwa medycznego i policja.

Ze wstępnych ustaleń, które przekazał mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji, wynika, że bus, w którym kierowca wiózł siedmioro pasażerów zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z furgonetką - samochodem dostawczym. Na busa wiozącego pasażerów najechała (jadąca w tym samym kierunku) ciężarówka. W wyniku zderzenia zginęło dwoje pasażerów busa. Do szpitala trafiło pozostałych 6 osób oraz kierujący drugim furgonetką.

Zobacz wideo 21-latek przeciął rondo i uderzył w inny samochód

Wesprzyj zbiórkę Fundacji PCPM na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii - przez >>stronę PCPM albo przez >>zbiórkę na Facebooku.

Więcej o: