Bolesławiec. Wnuczka usłyszała 52 zarzuty. Okradała własnego dziadka przez 2,5 roku

28-latka z Bolesławca przez 2,5 roku korzystała z pieniędzy zgromadzonych m.in. na koncie swojego dziadka. W ten sposób senior miał stracić ponad 60 tysięcy złotych. Kobieta ukradła mu także gotówkę ze skrytki w domu. Policja informuje, że złodziejce postawiono łącznie 52 zarzuty.

Zazwyczaj obawiamy się kradzieży ze strony obcych nam osób. Senior z Bolesławca przekonał się jednak, że okraść może również jeden z najbliższych członków rodziny. Zgromadzonych na koncie i w skrytce w mieszkaniu oszczędności pozbawiła go własna wnuczka.

Bolesławiec. Wnuczka okradła dziadka. "Jednorazowo wybierała nawet 2 tysiące złotych"

"Podejrzana najpierw dokonała kradzieży karty bankomatowej seniora, którą następnie wielokrotnie użyła, włamując się na konto i wypłacając gotówkę, jednorazowo wybierała nawet 2 tysiące złotych" - informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Kobieta swobodnie korzystała również z konta dziadka w bankowości elektronicznej. Znała wszystkie niezbędne dane, ponieważ wcześniej sama pomogła mu w założeniu dostępu do banku przez internet. "28-latka przelewała sobie pieniądze w różnych kwotach, od 500 do 4200 złotych" - przekazują mundurowi.

Zobacz wideo Myślenice. Okradł kościelną skarbonę, ale najpierw się przeżegnał

Występna wnuczka nie poprzestała na wyczyszczeniu konta seniora. Jak piszą policjanci, miała ona również włamać się do kasetki sejfowej, w której dziadek zgromadził 800 euro w gotówce. I te pieniądze ukradła.

W efekcie popełnianych kradzieży kobieta pozbawiła krewnego oszczędności w kwocie ponad 60 tysięcy złotych.

Więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl

Bolesławiec. Okradła własnego dziadka. Co jej grozi?

"Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego bolesławieckiej jednostki Policji udowodnili kobiecie popełnienie 52 przestępstw na szkodę swojego dziadka. Dochodzenie zakończyło się aktem oskarżenia a sprawa znajdzie swój finał w sądzie" - czytamy w komunikacie wrocławskiej policji.

Jak przekazują mundurowi, za popełnione przestępstwa kobieta może trafić do więzienia na 10 lat.

Więcej o: