Pogoda. Deszczowy weekend, a potem ocieplenie. Śnieg stopnieje, mróz przeminie [PROGNOZA IMGW]

Pogoda w weekend nie będzie należała do najlepszych - w całym kraju należy spodziewać się intensywnych opadów i dużego zachmurzenia. Później jednak Układ Omega sprawi, ze do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze.

W weekend przez Polskę przejdą fronty atmosferyczne, które przyniosą ze sobą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Od przyszłego tygodnia należy spodziewać się jednak znacznego ocieplenia. Po weekendzie na rzekach można będzie obserwować podniesienie stanów wody - wszystko za sprawą topniejącej pokrywy śnieżnej. 

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Napływowi cieplejszych mas powietrza do Polski ma sprzyjać "zmiana położenia wyżu nad Europą oraz powstanie tzw. Układu Omega". "Wyż znad Ukrainy przesunął się już w kierunku Bałkanów i znacznie osłabł. Zacznie docierać do nas znacznie cieplejsze powietrze z południowego zachodu wprost do naszego kraju" - czytamy na FaniPogody.pl.

Prognoza IMGW - od poniedziałku w Polsce prognozowane jest ocieplenie

Jak zapowiadają synoptycy IMGW, w sobotę 11 lutego w całym kraju należy spodziewać się dużego zachmurzenia. Poza tym w centrum i na wschodzie kraju pojawią się opady deszczu ze śniegiem, śniegu lub mokrego śniegu. W województwach mazowieckim i lubelskim temperatura może w nocy i nad ranem spaść do -1 stopnia, co będzie skutkowało gołoledzią. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 6-8 stopni i jak dodaje portal fanipogody.pl, w całym kraju temperatura powinna być wówczas powyżej normy wieloletniej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny nad morzem (do 80 km/h) oraz w górach (do 100 km/h w Sudetach i 70 km/h w Karpatach), gdzie wywoła zawieje i zamiecie śnieżne

W niedzielę zachmurzenie nadal dość duże. Nad morzem należy spodziewać się opadów deszczu, a w górach - śniegu. Temperatura wyniesie od 0 stopni na wschodzie do 9 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby.

Akcja Lotnej Brygady Opozycji przy komendzie policji na ul. Wilczej w WarszawieLotna Brygada Opozycji z rewizytą w komendzie policji. Weszli po drabinie

W poniedziałek 13 lutego będzie już znacznie cieplej. W większości kraju temperatura wzrośnie od 3 do 9 stopni. Nadal będzie jednak pochmurno, a w wielu miejscach w Polsce pojawi się deszcz lub opady mżawki. W nocy mroźno będzie tylko na południu kraju - w górach temperatura może spaść do -9 stopni. Będzie też wiał porywisty wiatr.

Wtorek, środa i czwartek mają mieć podobną aurę - będzie sporo rozpogodzeń i nie są zapowiadane żadne opady. Wiatr będzie słaby. Temperatura w dzień będzie wynosić od 3-5 stopni na wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie kraju. W czwartek w zachodniej Polsce może być już nawet 11 stopni. Nocne spadki temperatury pojawią się tylko na południu kraju w rejonach górskich. 

Szpital - zdjęcie ilustracyjneKrewna zgwałconej 24-latki o słowach Niedzielskiego: Jak można tak kłamać

Więcej o: