Śmierć Mateusza Murańskiego. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

Ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa była prawdopodobną przyczyną śmierci Mateusza Murańskiego. Prokuratura przedstawiła wstępne wyniki sekcji zwłok 29-latka.

Prokuratura prowadzi dalsze postępowanie, które ma wyjaśnić sprawę śmierci Mateusza Murańskiego i odpowiedzieć na pytanie, co doprowadziło do niewydolności u młodego mężczyzny.

Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku przekazała w rozmowie z RMF FM, że zlecone zostały dalsze badania: toksykologiczne i histopatologiczne. Sekcja została przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Gdańsku.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zełenski w Brukseli. Klaszczą wszyscy... oprócz Orbana

Śmierć Mateusza Murańskiego. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

- O zgonie poinformował członek rodziny, który nie mógł się dodzwonić (do Mateusza Murańskiego - red.). Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m.in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich. Przyczyny śmierci zostaną ustalone po sekcji zwłok - przekazała "Super Expressowi" rzeczniczka prokuratury w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Mateusz Murański szerszej publiczności był znany z roli w serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Był obsadzany w mniejszych rolach w filmach i serialach: "Inni ludzie", "Asymetria", "Na wspólnej". Pojawił się też w walczącym o Oscara filmie Jerzego Skolimowskiego "IO".

Murański był jednym z najbardziej znanych zawodników w tzw. freak fightach. Uczestniczył w galach FAME MMA i High League. Murański stoczył dziewięć walk w różnych sportach walki. Trzy ostatnie przegrał. 

Wesprzyj zbiórkę Fundacji PCPM na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii - przez >>stronę PCPM albo przez >>zbiórkę na Facebooku.

Więcej o: