Pogoda. Temperatura gwałtownie podskoczy. Nawet 30 stopni więcej w kilkadziesiąt godzin. Kiedy?

Pogodę i noce w Polsce zdominował mróz, dochodzący do nawet -20 t. C w górskich kotłach zimna. Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja diametralnie się zmieni. W ciągu kilkudziesięciu godzin temperatury w kraju mogą wzrosnąć o nawet 30 stopni Celsjusza.

Nawiedzający Polskę mróz to efekt wpływu ośrodków wyżowych. Pojawiające się coraz częściej rozpogodzenia powodują radiację ciepła wzmacniającą występujący w nocy siarczysty mróz. Sytuacja w kraju zmienia się bardzo dynamicznie.

Gwałtowny wzrost temperatur w Polsce. Jakie są tego przyczyny?

W ciągu najbliższych dni nasz kraj znajdzie się w zasięgu obszaru obniżonego ciśnienia. Będzie wiązało się to z wycofywaniem się wyżów z północy na południe i zmianą cyrkulacji powietrza na zachodnią. Miejsce wyżów zajmą niże, co będzie tożsame z napływem ciepłego powietrza z zachodniej strony kontynentu do naszego regionu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skok nawet o 30 stopni Celsjusza. Kiedy możemy spodziewać się zmiany pogody?

Całodobowy mróz utrzyma się w piątek jeszcze we wschodniej części kraju. Minusowe temperatury powrócą w nocy. Sytuacja zauważalnie zmieni się w sobotę, a ocieplenie zostanie z nami do końca drugiej dekady lutego.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. Glacjolog: Mniejsze lodowce są już zasadzie zgubione

Jak informuje portal fanipogody.pl, temperatura po najbliższym weekendzie przekroczy 6-7 stopni Celsjusza. Pewne jest również, że termometry w niektórych regionach Polski wskażą nawet 10 stopni C.

Więcej o: