Piotr Mieśnik odchodzi z Wirtualnej Polski. Jest już nowy redaktor naczelny

Po czterech latach pełnienia funkcji redaktora naczelnego Piotr Mieśnik poinformował, że odchodzi z Wirtualnej Polski. Jego miejsce zajmie Paweł Kapusta, dotychczasowy wicenaczelny portalu, ubiegłoroczny laureat nagrody Grand Press.

"Często powtarzam: zmiany są dobre zarówno dla ludzi, jak i biznesu. Ciągły ruch, transformacja. Oczywiście szczególnie trudne są, gdy odnosi się sukcesy. Na taki ruch jednak zdecydowałem się. W 4. roku bycia redaktorem naczelnym WP postanowiłem, że pora szukać nowych wyzwań" - poinformował Piotr Mieśnik. 

Jak dodał, "czasem tak jest, że pomysły na dalszą owocną współpracę kończą się, a najważniejsze w życiu to być fair z samym sobą, ale też z ludźmi, których się ceni". 

Mieśnik pracował w WP.pl od 2017 roku. Wcześniej był związany m.in. z Gazetą.pl, TVN24.pl i "Faktem". Jest autorem i współautorem kilku książek, w tym "Wyznań hieny".

Paweł Kapusta nowym redaktorem naczelnym

Nowym redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski zostaje Paweł Kapusta, dotychczasowy wicenaczelny portalu. "Dalej będziemy dokładnie patrzeć władzy na ręce, niezależnie od tego, kto tę władzę sprawuje. Stawiamy na dziennikarstwo bezkompromisowe, ale też nowoczesne, które interes czytelnika i użytkownika zawsze stawia na pierwszym miejscu" - czytamy w komunikacie WP.

Kapusta zarządza formatem WP Magazyn, gdzie publikowane są treści premium. Był trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press, a w ubiegłym roku został jej laureatem. Jury nagrodziło Pawła Kapustę i Dariusza Farona za reportaż o tragicznych warunkach w szpitalach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży. 

Nowy redaktor naczelny jest związany z Wirtualną Polską od 2016 roku. Jest również autorem książek "Agonia", "Gad. Spowiedź klawisza" i "Pandemia. Raport z frontu". 

Więcej o: