Śląsk. Duża awaria ciepłownicza. Ponad 23 tys. mieszkań bez ciepłych kaloryferów

Na skutek dwóch awarii ciepłowniczych mieszkańcy ponad 23 tys. mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju mają w niedzielę zimne kaloryfery - podaje PAP. PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa informuje, że dostawy ciepła będą wznowione do wieczora.

- Zidentyfikowaliśmy obydwie awarie, do których doszło w dwóch miejscach, odcięliśmy dwa osiedla. Teraz z powrotem napełniamy sieć ciepłowniczą. Do wieczora sieć będzie napełniona - przekazał PAP rzecznik prasowy spółki PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa Zbigniew Barszczak.

Zobacz wideo Rosyjski gaz nie płynie już do Polski. Jacek Ozdoba: Magazyny są zapełnione w ok. 76%

PGNiG informowało, że zakłócenia w dostawach ciepła u odbiorców zasilanych przez należącą do grupy PGNiG Elektrociepłownię Zofiówka rozpoczęły się po północy. Z komunikatu wynika, że doszło do  "niekontrolowanego spadku ciśnienia na sieci ciepłowniczej".

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mieszkańcy zdenerwowani: Od stycznia to już chyba trzeci raz

Rybnik Wyborcza cytuje rozgoryczonych mieszkańców, którzy narzekają na kolejną awarię.

- Od stycznia to już chyba trzeci raz, jak nie ma ogrzewania. Były to mniejsze przerwy, bo trwające po kilka godzin, ale jednak były - denerwuje się pani Anita.

- Z ciepłem jest problem, ale z podwyżkami problemów nie było - dodaje Danuta. Kolejni mieszkańcy zwracają uwagę, że tyle co otrzymali podwyżki czynszu za ogrzewanie.

Szef MON: polskie wyrzutnie Patriot przemieszczają jadą na lotnisko warszawskim BemowieBłaszczak: Polskie wyrzutnie Patriot przemieszczają się na lotnisko Bemowo

PAP informuje, że poważne problemy techniczne dotknęły mieszkańców ponad 70 ulic. Przerwą w dostawie ciepła objętych jest ponad 23,5 tys. mieszkań.

Więcej o: