TPN: Na wniosek TOPR cały obszar Tatr zamknięty do odwołania

Tatrzański Park Narodowy poinformował, że na wniosek TOPR z powodu bardzo trudnej sytuacji pogodowej oraz wysokiego zagrożenia lawinowego (4. stopień) cały obszar Tatr zostaje zamknięty do odwołania.

Co najmniej do niedzieli w Tatrach będą panować skrajnie trudne warunki - ostrzegają ratownicy górscy, Tatrzański Park Narodowy oraz meteorolodzy. Prognozowane są kolejne intensywne opady śniegu, którym będzie towarzyszyć wiatr wiejący z prędkością nawet 100 kilometrów na godzinę.

W Tatrach obowiązuje 4. stopień zagrożenia lawinowego. Jan Krzeptowski Sabała z Tatrzańskiego Parku Narodowego przekazał, że w takich warunkach lawiny mogą schodzić nawet miejscach, które zwykle uważane są za bezpieczne.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Na poprawę warunków i możliwość bezpiecznego zejścia na dół w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów czeka dziesięciu turystów, jest z nimi obsługa oraz ratownik TOPR.

Trudne warunki w Podhalu. Ewakuacja pasażerów z pociągu

Radio ZET informuje, że nie kursują pociągi na odcinku Zakopane – Nowy Targ. Złamane pod naporem śniegu drzewo uszkodziło trakcję elektryczną w okolicy Białego Dunajca. Z pociągu jadącego z Zakopanego ewakuowano pasażerów. '

Na trasie jeżdżą teraz zastępcze autobusy.

Jarosław KaczyńskiPytamy o prognozę pogody na 2023 r. "Niemcy widzą światełko w tunelu"

Jak podaje "Tygodnik Podhalański", śniegu jest już tyle, że miejscami, szczególnie w podtatrzańskich miejscowościach, nie ma już gdzie go odrzucać. Od rana gdzie tylko się da pracują traktory z pługami i "łyżkami", na których gospodarze wywożą śnieg.

Julia Tymoszenko na konferencji prasowej po ogłoszeniu wyników sondażyUkraiński szlaban na wyjazdy zagraniczne. Po aferze z "batalionem Dubaj"

Z kolei ratownicy Krynickiej Grupy GOPR ewakuowali czternaścioro dzieci ze schroniska na Przehybie w Beskidzie Sądeckim. Powodem były pogarszające się warunki atmosferyczne w górach. Dzieci były uczestnikami obozu sportowego, mieszkały w schronisku. Wszystkie zostały zwiezione do pobliskiej miejscowości, skąd odebrali je rodzice.

RCB ostrzega przed trudnymi warunkami na drogachAlert RCB. W sobotę zawieje i zamiecie śnieżne. Ślisko na drogach

Więcej o: